Tydzień z książką

Świętowanie już za nami, przed nami spokojny tydzień pracy z Eduradą!

Minęło już piątkowe święto – mamy nadzieję, że obchodzili je Państwo przyjemnie. Teraz zaś czas wrócić do rzeczywistości – niekoniecznie szarej!

W tym tygodniu w Eduradzie sporo o czytaniu: w środę Izabela Nowacka pisze o tym, jak literatura może być pomocna w poznawaniu świata, podając konkretne przykłady książek, które warto podsunąć młodym ludziom do lektury. Ważny i ciekawy artykuł! W piątek zaś Krystyna Budzianowska o książkach jako narzędziu wychowawczym – dla rodziców, ale również dla nauczycieli. Czytaliśmy już o znaczeniu rozbudzania miłości do literatury u najmłodszych – teraz przeczytajmy, jak tę miłość wykorzystać pedagogicznie!

W czwartek polecamy bardzo osobisty, ciekawy i skłaniający do refleksji artykuł Macieja Biernackiego. Nauczyciel ze sporym stażem pochyla się nad swoją pracą, nad szkołą, nad oświatą… Przeczytajcie Państwo te „Myśli potargane” – naprawdę warto!

W poniedziałek kontynuujemy rozpoczęty w zeszłym tygodniu temat pracy socjalnej pióra Anny Polak, we wtorek zaś – ciąg dalszy tekstu o celach szkoły jako organizacji.

Życzymy zatem spokojnego, jesiennego tygodnia, w którym oprócz pracy, klasówek, uczniów, rodziców, zebrań i innych atrakcji znajdzie się czas na lekturę. Edurady… i nie tylko!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *