Wejherowo – źródło dobrych hotelarzy!

Najbardziej lubimy, kiedy nauczyciele dzielą się z nami swoimi doświadczeniami, pomysłami i dobrymi praktykami. Dziś Wejherowo, gdzie nauczycielka z pasją kształci przyszłych pracowników hoteli!

W ZSP nr 3 w Wejherowie pracuję od 2 lat.   Po studiach na Akademii Morskiej (specjalność Organizacja usług turystyczno – hotelarskich) oraz na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Ekonomii), podjęłam naukę na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku. W międzyczasie ukończyłam wiele szkoleń (coaching, komunikacja interpersonalna, organizacja czasu pracy kursy językowe, techniki sprzedażowe itd). Swoje pierwsze doświadczenie zawodowe uzyskałam w branży hotelarskiej. Potem otrzymałam lepiej płatną pracę w spółce finansowo -ubezpieczeniowej w dziale finansowym, gdzie koordynowałam pracę zespołu dla regionu pomorskiego.   Praca w zawodzie nauczyciela zawsze była moim marzeniem. Kocham ludzi, którzy są dla mnie inspiracją do kreatywnych działań, i kocham ludzi, którzy stanowią zespół ukierunkowany na cele, które zawsze sobie zakładają (nigdy nie stoją w miejscu). Dlatego, kiedy usłyszałam o ogłoszeniu rekrutacyjnym dot. stanowiska na nauczyciela przedmiotów zawodowych, postanowiłam zmienić pracę. Zrezygnowałam z dobrego stanowiska w dużej spółce i Dyrektor szkoły – Wojciech Westa dał mi szansę na pracę w szkole (umowa na zastępstwo). Dostałam wymarzoną pracę, jako nauczyciel i znalazłam swój autorytet w szkole – Pana Wojciecha Westa. Człowiek wybitnie inteligentny, niepowtarzalnie empatyczny i wspaniały doradca dla początkującego nauczyciela. Uczę przedmiotów zawodowych – hotelarskich. Dodatkowo staram się zorganizować uczniom kilka interesujących zajęć.

Na przykład :  

  • Zorganizowanie warsztatów kulinarnych w restauracji Rajska Góra w Górze i stworzenie programu do ww. warsztatów kulinarnych pt. „Europejski smak w dobrym guście – barwy i smaki kuchni francuskiej” oraz „Kuchnia pachnąca tradycją – kuchnia staropolska i wyroby cukiernicze” .
  • Prowadzenie zajęć tanecznych salsy solo dla uczniów. Przygotowanie grupy tanecznej na Dni Otwarte Szkoły.
  • Prowadzenie bloga dla uczniów pod nazwą hotelarzewejhera.wordpress.com i fanpage https://www.facebook.com/hotelarzewejhera/
  • Przygotowanie uczniów i opieka nad nimi podczas I Wojewódzkiego Konkursu Nakrywania Stołów w Gdyni pt. „Wielkanoc na Pomorzu oczami artysty”. Uczniowie zdobyli I i II miejsce w konkursie (w 2015 i 2016 roku)
  • Opieka i zorganizowanie grup uczniów na kurs baristyczny i sommelierski w Gdańsku przeprowadzonego przez firmę Masters of Bartenders.
  • Organizacja spotkania przedstawicieli firmy Astral Limited z uczniami. Firma zaprezentowała uczniom szkoły specyfikę pracy, wymagania i oferty pracy kadry na statkach pasażerskich cztero i pięciogwiazdkowych.
  • Organizacja kursu na kasjera walutowego (potrzebny m in przyszłym recepcjonistom w hotelu).
  • Przeprowadziłam cykl szkoleń dla uczniów na temat prawa w pracy i BHP (patronat PIP Gdańsk, który wcześniej zaprosił mnie na szkolenia).

Uczniowie uczestniczący w powyższych szkoleniach zawsze stanowili dobrze zorganizowany zespół. Mam nadzieję, że taka nauczycielska inicjatywa pozwoli uczniom na łatwiejszy start na stanowiskach pracy w przyszłych firmach, na przykład w branży hotelarskiej. Być może trochę „otworzyłam uczniom furtkę na świat” poprzez współpracę z profesjonalnymi firmami i przyszłymi pracodawcami. Myślę, że ten czas był dobrze zainwestowany – zainwestowany w ukazanie wielkich zdolności uczniów.

Ewelina Ciereszko: jestem nauczycielem przedmiotów zawodowych – hotelarskich w ZSP Nr 3 w Wejherowie. W szkole pracuję od 2 lat, bardziej zaliczam się do praktyków w zawodzie hotelarza. Zawsze patrzę na uczniów jak na przyszłych pracowników  Zrezygnowałam z poprzedniej dobrze płatnej pracy, aby zacząć jako stażysta w szkole. I czuję pełną satysfakcję 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *