Wesołych świąt wielkanocnych!

W tym tygodniu Edurada będzie z Państwem krócej, bowiem od czwartku świąteczna przerwa w zajęciach dydaktycznych zachęca do odpoczynku i działań domowo-rodzinnych.

W dzisiejszym artykule wstępnym chcę zatem zaprosić Państwa do czytania artykułów, które zaproponujemy Państwu przed świętami i po nich. A będzie co czytać!

W poniedziałek wracamy do cyklu dotyczącego awansu zawodowego nauczycieli: tym razem Maciej Biernacki opisuje szczegółowo drogę, jaką powinna przejść osoba po raz pierwszy rozpoczynająca współpracę z oświatą. Ponieważ wiele osób właśnie teraz dowiaduje się, że od września będzie miało pracę w szkole – warto zapoznać się z procedurą stażu zawodowego nauczyciela stażysty.

We wtorek w naszym cyklu Dyrektor na starcie nasza autorka w bardzo ciekawej formie wywiadu z samą sobą porusz temat ról i zadań dyrektora w nowoczesnej szkole. Polecamy i zachęcamy!

W środę – zarówno przed świętami jak i po nich – zapraszamy do lektury cyklu artykułów Marii Stawskiej dotyczących przygotowania szkoły do ewaluacji zewnętrznej. Przed przerwą dowiemy się, jak przygotować informację o szkole, po przerwie zaś zapoznamy się z procedurą obserwacji zajęć. Ważny, praktyczny temat!

W czwartek po świętach Justyna Kaczmarczyk poruszy niezwykle ważny temat wsparcia psychologicznego dla nauczycieli. Wiemy, że jesteśmy grupą zawodową bardzo narażoną na wypalenie zawodowe w związku z ogromnym stresem, z jakim wiąże się nasza praca – czy możliwe jest uzyskanie wsparcia? Jak je zorganizować? O tym w czwartek, 31 marca.

W piątek zaś jak zwykle zapraszamy do lektury rodziców, będziemy kontynuować temat współpracy między rodzicami a nauczycielami.

Korzystając z okazji pozwolę sobie życzyć Państwu w imieniu Redakcji Edurady spokojnych Świąt, czasu dla siebie, słońca za oknem, wiosennych spacerów i kilku chwil dla siebie, jak również, tradycyjnie – smacznego jajka i mokrego Dyngusa!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *