Wielki powrót Edurady

Po dwóch miesiącach wakacyjnego odpoczynku Edurada powraca do codziennego publikowania nowych, aktualnych artykułów na bieżące tematy.

Mamy nadzieję, że stęsknili się Państwo za nami równie bardzo, jak my za naszymi czytelnikami! Dobrze jest odpocząć, szczególnie, gdy pogoda rozpieszcza tak jak w Polsce tego lata, ale po dwóch miesiącach wracamy do pracy pełni entuzjazmu, dobrych chęci i pomysłów na to, jak jeszcze bardziej ułatwić Państwu życie.

Mamy wiele planów dotyczących publikacji artykułów w cyklach dotyczących praktycznych zagadnień funkcjonowania szkoły i nauczycieli, takich jak awans zawodowy, nadzór pedagogiczny czy bezpieczeństwo. Jak zwykle będą to teksty ekspertów, których celem będzie wspieranie Państwa w codziennej pracy.

Chcielibyśmy również zachęcić naszych czytelników do komunikowania się z nami, proponowania tematów, opisywania zapotrzebowania na konkretne artykuły lub rozwiązania problemu. Piszcie Państwo koniecznie!

A co w tym ostatnim wakacyjnym tygodniu?

W poniedziałek w artykule Artura Foremskiego znajdą Państwo zebrane najważniejsze zmiany w prawie oświatowym na bieżący rok szkolny. Nie trzeba szukać po rozporządzeniach – wszystko w Eduradzie!

Wtorki jak zwykle należą do Wojciecha Turewicza. W nowym roku szkolnym zaczynamy od cyklu artykułów poświęconych informacji zwrotnej, która awansowała do grona obowiązujących form komunikacji z uczniem. Polecamy początkującym i zaawansowanym – udzielanie skutecznej informacji zwrotnej to sztuka, która przyda się nie tylko nauczycielom i nie tylko w życiu szkolnym!

W środę pierwsza częśćartykułu Anny Polak, w którym autorka podzieli się wiedzą na temat wpływu osobowości ucznia na jego wyniki w szkole ponadgimnazjalnej. Temat będzie kontynuowany za tydzień.

W czwartek kolejny gorący temat – ocenianie kształtujące. Znów długi, dwuczęściowy artykuł, autorstwa Beaty Jeziorskiej. Polecamy!

Piątek to jak zwykle dzień rodziców. W tym tygodniu będziemy pochylać się nad maluchami, które po raz pierwszy ruszą w progi przedszkola lub szkoły, oraz nad ich (przerażonymi) rodzicami.

Jak zwykle z radością zachęcam do lektury i czekam na Państwa maile!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *