Witamy jesień!

W tym tygodniu nominalnie i oficjalnie ostatecznie pożegnamy lato.

Jesień już nadeszła, ale rok szkolny jeszcze się „rozkręca”. Pogoda nadal letnia, nie wszyscy więc jeszcze w pełni zanurzyli się w szkolne obowiązki… W Eduradzie nadal zajmujemy się tematami wrześniowymi:

We wtorek hitowy temat naszej doskonałej ekspertki, Krystyny Budzianowskiej: tutoring w szkole. Temat gorący, modny, ciekawy – ale przede wszystkim bardzo skuteczna i pożyteczna metoda pracy z uczniem. Przeczytajcie Państwo koniecznie!

 W środę rozpoczynamy cykl artykułów dotyczących przygotowania do adaptacji w przedszkolu. Na pewno temat ważny dla nauczycielek maluszków, które w tym roku do  przedszkola trafiły – ale pomoże również przygotować się do wiosennej rekrutacji i adaptacji kolejnego rocznika. Aleksandra Górecka opisuje temat wyczerpująco i merytorycznie – warto przeczytać teraz i zostawić sobie na później!

W czwartek polecamy krótki, ale niezwykle ważny artykuł Anny Polak: zbiór przepisów prawa regulujących pracę pedagoga szkolnego. Doskonałe kompendium wiedzy dla dyrektorów, nauczycieli i pedagogów właśnie.

W piątek natomiast porozmawiamy o chłopcach i dziewczynkach: jakie mają wzorce osobowe, jakie perspektywy? Czy traktujemy ich równo czy niekoniecznie? Zapraszamy w piątek!

Życzmy Państwu udanego tygodnia, słonecznych popołudni i mnóstwa energii do pracy – nie dajmy się jesieni!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *