Witamy po wakacjach!

Lato jeszcze w pełni, ale nauczyciele i dyrektorzy już wracają do szkół, już szykują się do nowego roku szkolnego. Edurada również wraca z nowymi tematami!

Obecny rok szkolny niesie ze sobą wiele zmian. Pierwsze – wprowadzone już w roku ubiegłym – przynoszą pierwsze konsekwencje już teraz. W związku ze zniesieniem obowiązku szkolnego dla dzieci sześcioletnich w tym roku uruchomionych zostanie znacząco mniej klas pierwszych. Dla wielu nauczycieli oznacza to brak pracy. Poruszamy w Eduradzie ten temat piórem Grażyny Tobolskiej – nauczycielki, która wprawdzie utrzymała zatrudnienie, ale znalazła się w związku z tym w trudnej emocjonalnie sytuacji. Tekst pokazuje jednak, że w każdej sytuacji można znaleźć pozytywne aspekty – nasza autorka uważa zmiany w oświacie za szansę na rozwój dla nauczycieli! Zapraszamy do lektury  środę.

W poniedziałek i wtorek wracamy do cyklu „Dyrektor na starcie”- artykułów autorstwa absolwentów kursu zarządzania oświatą EKO-TUR. W poniedziałek zatem dyrektor jako kreator zmian, we wtorek zaś poruszymy niezwykle ważną kwestię współpracy z rodzicami: pomocny dla przyszłych wychowawców.

W czwartek zapraszamy do lektury szczególnie dyrektorów: Jolanta Fiedeń-Zabłotny przypomina zasady nawiązywania stosunku pracy zgodne z Kartą Nauczyciela. Ważne i przydatne!

W piątek zaś przypominamy maluchów rozpoczynających przygodę z przedszkolem praktyczne porady dotyczące złagodzenia bólu rozstania i najlepszego przygotowania dziecka do funkcjonowania w przedszkolu.

W imieniu całego zespołu Edurady: Redakcji i autorów – z radością witam Państwa po wakacjach, życzę entuzjazmu, pasji i mnóstwa energii na cały rok i zapraszam do ciekawej i pożytecznej lektury!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *