Witamy ponownie!

Wspaniale było odpoczywać i cieszyć się wolnym czasem, ale cieszymy się na ponowne spotkanie z Czytelnikami!

Wakacje powoli dobiegają końca. A były to naprawdę wspaniałe tygodnie – upalne lato rozpieszczało chyba wszystkich: i tych, co zdecydowali się na wyjazd za granicę jak i tych, co zostali w kraju. Nadbałtyckie plaże nie ustępowały w tym roku śródziemnomorskim ani pod względem nasłonecznienia, ani temperatury wody – a chyba nigdzie indziej nie ma tak cudownych sosnowych lasów tuż nad morzem… Góry, jeziora, morze czy miasta – latem cieszyły się wszystkie regiony kraju i prześcigały się w atrakcjach. Mamy nadzieję, że wracają Państwo do pracy tak jak my – wypoczęci, opaleni, pełni energii i entuzjazmu.

Zapraszamy do regularnej lektury codziennie nowych artykułów na naszym portalu. Będziemy pisać – jak co roku – o kwestiach bezpośrednio dotyczących dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli oraz rodziców dzieci w wieku szkolnym. Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji – jeśli macie Państwo pytania, jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na jakiś temat – zachęcamy do kontaktu. Można pisać do nas maile lub kontaktować się przez nasz fanpage na Facebooku.

Przypominamy również o naszym kanale na YouTube. Zaglądając tam, będą Państwo mieli okazję zobaczyć i posłuchać niektórych autorów naszych artykułów. Tam również opowiadamy o tym, „co w oświacie piszczy”, odpowiadamy na pytania, staramy się rozwiewać wątpliwości czy wspierać w trudnościach codziennej nauczycielskiej i dyrektorskiej pracy.

Już w tym tygodniu rozpoczynamy publikowanie nowych tekstów dla Państwa. We wtorek pochylimy się nad pytaniem, kim jest lider, którego potrzebuje szkoła. Jakie cechy powinien mieć dyrektor – lider Rady Pedagogicznej? O tym przeczytacie Państwo we wtorek.

W środę temat, który dotyczy nas wszystkich – ochrona danych osobowych, czyli RODO w szkole. W jaki sposób powinniśmy zadbać o dane naszych uczniów, jakich zgód oczekiwać od rodziców, jakie dokumenty przygotować, aby szkoła funkcjonowała w zgodzie z najnowszymi przepisami – przeczytajcie Państwo w środowym artykule naszej nieocenionej prawniczki Jolanty Fiedeń-Zabłotny.

W czwartek kilka słów przypomnienia w temacie partnerstwa między rodzicami a nauczycielami. Warto co roku przypominać sobie, że rodzice powinni być dla szkoły właśnie tym – partnerami. Że nauczyciele i rodzice powinni się wzajemnie wspierać. Że od tej współpracy zależy sukces dzieci…

W piątek wreszcie przypomnimy artykuł Michała Kurpińskiego o przygotowaniu najmłodszych do rozpoczęcia przedszkola. Aby obeszło się bez łez i dramatów – jak się przygotować, jak przygotować maluszka, co robić, a czego unikać – o tym w piątek!

Raz jeszcze witamy Państwa serdecznie na naszym portalu po wakacyjnej przerwie i liczymy na regularne spotkania. Tymczasem – dobrej pogody na ostatnie wakacyjne tygodnie!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *