Wszystkiego najlepszego, Oświato!

Drugi październikowy tydzień kończy się naszym oświatowym świętem – Edurada życzy wszystkiego, co najlepsze!

Święto Edukacji Narodowej, zwane nadal popularnie Dniem Nauczyciela, już w niedzielę. Edurada rozpoczęła jego obchody już w poprzednim tygodniu – w tym zapraszamy do kontynuowania z nami celebracji!

W poniedziałek znów zapraszamy Państwa do szkoły w Dubience – tym razem przyjrzymy się, jak funkcjonowała w trudnych latach wojny i okupacji, wspomnimy też nauczycieli, którzy za swą pracę ponieśli najwyższą ofiarę. Cześć ich pamięci!

We wtorek kontynuacja tematu budynku szkoły – czy sala, w jakiej odbywają się lekcje, czy budynek szkolny ma wpływ na to jak młodzież się uczy? Czy ma znaczenie dla ich samopoczucia? Przeczytajcie Państwo we wtorek.

W środę mniej świątecznie, ale bardzo praktycznie – przez kolejne trzy środy Monika Zdrzyłowska poprowadzi nas przez meandry nowych zasad oceny pracy nauczyciela, kryteriów, przepisów i kruczków… Mamy nadzieję, że artykuły te pomogę Państwu w skutecznym osiąganiu kolejnych stopni awansu zawodowego.

W czwartek o rodzicach w szkole – z synergią w tytule. Co robić, aby faktycznei efekt synergii osiągnąć? Przeczytajcie w czwartek.

W piątek zaś przypominamy kilka wypowiedzi współpracowników i przyjaciół EKO-TURu na temat „Dlaczego zostałem nauczycielem?” Myślę, że to dobre wprowadzenie do niedzielnego święta.

I po raz kolejny – choć nie ostatni – przyjmijcie Państwo Eduradowe życzenia z okazji Waszego święta: niech nie opuszcza Was energia, a wypalenie trzyma się z daleka!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *