Z nowym rokiem nowym krokiem

Koniec sierpnia wprawdzie jeszcze rozpieszcza nas pogodą, nasi uczniowie i wychowankowie jeszcze cieszą się ostatnimi tygodniami wakacji, szkoły jednak już pracowicie przygotowują się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

A skoro Państwo jesteście już w swoich gabinetach i pokojach nauczycielskich, Edurada również rozpoczyna intensywną działalność: jesteśmy wszak po to, aby Was wspierać!
W nowym roku szkolnym zachodzą w Eduradzie zmiany personalne – od dziś z dumą witam się z Państwem na stanowisku Redaktorki Naczelnej. Do tej pory odpowiadałam za „Piątki dla Rodziców”, tradycję, którą zamierzamy kontynuować, teraz zaś będę wspierała Dyrektora Artura Foremskiego w opiece nad całością wydania Edurady. Dołożę wszelkich starań, aby nasz portal był jeszcze bliżej Państwa codziennej pracy, oferując pomoc, wsparcie i merytoryczne wskazówki, jednocześnie jednak chcę zachęcać Państwa do oderwania się od zawodowej rzeczywistości, spojrzenia wokół, ale i w głąb siebie, i cieszenia się życiem. Zapraszam Państwa do kontaktu ze mną i liczę na udaną i owocną współpracę!

W ostatnim wakacyjnym tygodniu zapraszamy Państwa do lektury artykułów, które ułatwią wejście w nowy rok szkolny. W poniedziałek Agnieszka Borucka podzieli się z państwem przemyśleniami na temat umiejętności życia „tu i teraz” i kłopotów z tym związanych.

Wtorek to tradycyjnie już dzień Wojtka Turewicza, który podczas swoich „wakacyjnych przemyśleń” przygotowuje się mentalnie i emocjonalnie do nowego roku szkolnego.

We środę Małgorzata Kuśmierczyk będzie zachęcać do szkolenia pracowników sekretariatu, zaś w czwartek Ewa Biernacka przypomni, jakie znaczenie w programie naprawczym mają nauczyciele, uczniowie i rodzice.

W piątek tradycyjnie kierujemy nasz przekaz do rodziców – tym razem do rodziców sześciolatków, które po raz pierwszy pójdą do szkoły. Kalina Bąk pisze o lękach, z jakimi maluchy mogą się borykać i możliwych metodach ich wsparcia.

Życzymy przyjemnej lektury i witamy po wakacjach. Bądźcie z nami codziennie!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *