Zaledwie około 6 tys. ofert dla nauczycieli to praca na cały etat

W bazach ofert pracy dla nauczycieli, prowadzonych przez kuratoria oświaty, tylko nieco ponad 6 tys. to oferty pracy na cały etat. Pozostałe zgłoszenia to oferty na kilka godzin, dużo poniżej etatu – powiedział wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski

 

  • Jest kilkanaście tysięcy ofert ze strony dyrektorów szkół, którzy zgłaszają do kuratorów informacje o tym, jakich nauczycieli na ile godzin im brakuje – powiedział Dariusz Piontkowski.
  • Te kilkanaście tysięcy ofert to także liczby, które pojawiały się w poprzednich latach i czasami jest to zgłoszenie na kilka godzin, czasami na kilkanaście godzin – zaznaczył.
  • Gdy sprawdziliśmy, okazało się, że nieco ponad 6 tys. tych ofert to oferty na 18 lub więcej godzin, czyli na cały etat. Pozostałe zgłoszenia są to zgłoszenia na kilka godzin, dużo poniżej etatu – wyjaśnił.

Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski w środę w Programie I Polskiego Radia proszony był o odniesienie się do informacji, że według różnych szacunków w szkołach brakuje od 12 do 17 tys. nauczycieli.

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/zaledwie-okolo-6-tys-ofert-dla-nauczycieli-to-praca-na-caly-etat,399321.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *