„Zatracamy się w walce o doskonałość ciała i ducha”. Rozmowa z autorką książki „Wellmania”

Siedem lat temu Brigid Delaney przerwała imprezowy tryb życia, by przetestować na własnym ciele i duszy najmodniejsze sposoby na osiągnięcie szczupłej sylwetki i wewnętrznego spokoju. Swoje doświadczenia opisała w książce „Wellmania”, na podstawie której powstał serial Netflixa. Nam opowiada o absurdach branży wellness oraz czymś, co nazwała paradoksem uzdrawiania.

Twoja książka zadebiutuje w Polsce razem z zainspirowanym nią serialem, w którym główną rolę gra uwielbiana antyinfluencerka, komiczka i aktorka Celeste Barber. Widzisz w niej siebie?
Kiedy oglądam serial, na pewno jest mi bardziej do śmiechu niż wtedy, gdy doświadczałam tego wszystkiego na własnej skórze. Po pierwszym w życiu joggingu, godzinie na siłowni czy 90-minutowym treningu jogi w tropikalnym upale czujesz wyrzut endorfin, błogość i szczęście. Ale powiedzmy sobie szczerze, że samo wykonywanie tych czynności jest mało zabawne. Zbliżasz się do granic swoich fizycznych możliwości, wszystko cię boli, a serce łomocze jak oszalałe. Celeste Barber pokazuje tę walkę o przetrwanie w swoim niepodrabialnym, rozbrajająco szczerym stylu. Warto to zobaczyć. Myślę, że w obecnych czasach bardziej niż kolejny detoks, trening czy czyniące cuda zabiegi potrzebna jest nam wszystkim porządna dawka śmiechu… czytaj dalej…

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *