Żegnamy wrzesień

Wśród liści nabierających kolorów i niegasnącego jesiennego już słońca żegnamy wrzesień i rozpoczynamy kolejny miesiąc roku szkolnego.

Sprawy organizacyjne już z grubsza załatwione, rozkłady materiału i plany wynikowe złożone, nauczyciele na stażu przygotowali już plany rozwoju zawodowego… Czas na zwykłą, codzienną, najważniejszą pracę – z uczniem, rodzicem, radą pedagogiczną.

Edurada proponuje w tym tygodniu zróżnicowaną tematykę – każdy znajdzie coś dla siebie.

W poniedziałek Bogdan Żerkowski przybliża czytelnikom najważniejsze zmiany w obowiązującym prawie oświatowym. Prawo ma wpływ na pracę każdego z nas, zatem warto zapoznać się ze zmianami i ich znaczeniem dla naszych codziennych obowiązków.

We wtorek w cyklu „Dyrektor na starcie” poruszamy nieśmiertelny temat komunikacji. Artykuł wart lektury – nie tylko przez przyszłych i obecnych dyrektorów, ale również nauczycieli. Polecamy.

W środę kontynuujemy temat adaptacji dzieci w przedszkolu. W tym tygodniu – zapoznanie z przedszkolem, nauczycielkami i zasadami, jakie w placówce panują. Polecamy!

W czwartek Monika Zdrzyłowska porusza temat wycieczki szkolnej w bardzo nieoczywistym aspekcie: jak sprawić, aby rzeczywiście realizować jej cel, jakim jest integrowanie uczniów w klasie, a nie pogłębiać różnic? Do przemyślenia.

W piątek wracamy do przedszkolaków: Krystyna Budzianowska podpowiada, jak wybrać książkę dla najmłodszego dziecka, aby rozbudzić w nim pasję czytelniczą na całe życie.

Zachęcamy do rozpoczynania dnia od spotkania z Eduradą i życzymy słonecznego tygodnia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *