Zima, zima, zima!

Podróżujący cierpią, ciepłolubni narzekają, ale miło jest wyjrzeć rano przez okno i zobaczyć magicznie upiększony świat!

Zima już na całego – przynajmniej w dniu, kiedy piszę do Państwa te słowa. Mam nadzieję, że i Święta będą w tym roku białe, o ileż przyjemniej zasiadać do wigilijnego stołu, kiedy za oknem skrzy się biały puch w świetle księżyca. Do Świąt już z dnia na dzień coraz bliżej, jednak zanim nadejdą – Edurada nieustająco zaprasza do lektury!

Jakie tematy proponujemy w tym tygodniu? W poniedziałek ostatnia część tekstu Krystyny Budzianowskiej „Człowiek, nie papierologia” dotyczącego organizacji pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Mamy nadzieję, że dwie poprzednie części przekonały Państwa, że warto zainteresować się tym artykułem: porady są merytorycznie na najwyższym poziomie, a jednocześnie naprawdę praktyczne.

We wtorek cykl „Dyrektor na starcie”, a w nim dyrektor jako lider. Tak jak rolą nauczyciela jest motywowanie uczniów i porywanie ich za sobą ku wiedzy, tak dyrektor szkoły pełni podobna rolę w odniesieniu do swojego zespołu. Jak być w tej roli skutecznym? O tym we wtorek.

W środę Anna Polak porusza istotny temat, z którym czasami musimy się mierzyć jako nauczyciele i wychowawcy. Jeśli widzimy, że z naszym uczniem dzieje się coś złego – wychowawczo, zdrowotnie, edukacyjnie – musimy zareagować. W środę przeczytają Państwo jak powinna wyglądać skuteczna interwencja pedagogiczna.

W piątek wreszcie przypominamy doskonały artykuł Moniki Zdrzyłowskiej o nastolatkach. Zbliża się przerwa świąteczna, nasze dzieci będą spędzać w domu więcej czasu – jak ich nie zranić, jak pomóc im przejść przez to „piekło zwane młodością”, jak mawiał profesor Dmuchawiec? Przeczytajcie koniecznie.

Raz jeszcze życzymy udanego tygodnia i zapraszamy do spędzenia go z Eduradą!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *