Zimno, jesiennie, pracowicie

Kolejny listopadowy tydzień zaczynamy w Eduradzie zachętą do kreatywności i działania!

Za oknem zaczęła się prawdziwa jesień: nocne przymrozki przyprawiają o poranne drżenie z zimna, rano ciemno i trudno wstać, z zazdrością zaczynamy myśleć o hibernujących niedźwiedziach… A przecież tyle ciekawych rzeczy do przeczytania, wymyślenia, tyle fascynujących lekcji do przeprowadzenia, projektów do zaplanowania! Edurada zachęca do odganiania jesiennych smutków entuzjazmem dla codziennych obowiązków – naprawdę się da!

Co zatem proponujemy Państwu w tym tygodniu?

Już dziś pierwszy z dwóch artykułów naszej ekspertki Ewy Biernackiej na temat innowacji pedagogicznych i ich znaczenia dla oceny nauczyciela. Nauczyciele to chyba najbardziej twórcze, odkrywcze i innowacyjne grono jakie znam – jeżdżąc po Polsce jestem nieustająco pod wrażeniem ich pomysłów na angażowanie uczniów w naukę i działalność społeczną, entuzjazmu dla własnego rozwoju, oddania pracy. Na pewno więc część tego, co przeczytają w tekstach pani Ewy będzie dla nich potwierdzeniem, że robią dobrą robotę… Może jednak znajdą w nich też pomysły i inspiracje? Polecamy.

We wtorek kolejna odsłona wad i zalet rozmaitych podejść do rozwiązywania konfliktów. Jak zrobić to sprawnie i jak najmniejszym kosztem? Kiedy mediować, kiedy ignorować, kiedy wkraczać odgórnie? To kolejna garść wiedzy o zarządzaniu konfliktem w szkole.

W środę kontynuujemy tematy patriotyczne – do końca roku, w którym świętujemy stulecie niepodległości, pozostało wszak jeszcze trochę czasu. Izabela Nowacka w ostatnim ze swych „pariotycznych” tekstów dzieli się swoimi pomysłami na patriotyzm dziś, patriotyzm na co dzień. Jak zaangażować uczniów, jak skłonić do działania na rzecz kraju i na czym takie działanie mogłoby polegać? O tym w środę.

W czwartek ostatni odcinek „Dyrektora pracodawcy”, podsumowujący pożądane cechy i umiejętności szkolnego lidera.

Zakończymy tydzień również patriotycznie, przypominając tekst „Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Polecamy!

 

Życzymy dobrego – choć chłodnego tygodnia i gorąco pozdrawiamy!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *