Zmiany, ferie, zmiany

U ubiegłym tygodniu Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło zmiany, jakie czekają abiturientów już od 2015 roku. Sam na te informacje czekałem bardzo długo. Podoba mi się pomysł wycofania prezentacji maturalnych, jednak tryb wprowadzania zmian i ich tempo już budzi moje zastrzeżenia. Rozpisałem się na ten temat w artykule, który już w poniedziałek zawiśnie na stronie Edurady. Liczę głęboko na polemiczne głosy.

            We wtorek głos oddamy ekspertowi Edurady Bogdanowi Żerkowskiemu, który zaprezentował swoje stanowisko na miejsce ucznia dorosłego w systemie szkolnym.

Z przerażeniem czytam doniesienia prasowe, mówiące o niskim poziomie nauczania języka obcego w szkole. Jak zmienić ten stan rzeczy? Jak przy „tych paru godzinach” nauczyć języka obcego skutecznie? – podpowiada Karolina Isio – Kurpińska. Jej artykuł od środy na Eduradzie. Jeśli macie Państwo swoje sprawdzone sposoby, podzielcie się nimi.

Jak obiecywaliśmy w tamtym tygodniu, czwartek stanie się dniem zarezerwowanym na wiadomości z zagranicy. Jolanta Lamm opowie dość smutną, w mojej ocenie, historię o tym, jak jakość edukacji przegrywa z formalnymi wymaganiami demokracji. Dzięki artykułowi Joalnty Lamm uświadomiłem sobie fałsz kierowania się metryką, a nie rzeczywistym rozwojem dziecka, w momencie podejmowania decyzji o rozpoczęciu lub kontynuacji nauki na danym etapie edukacyjnym.

W piątek znakomita specjalistka od pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych – Maria Tuchowska zrecenzuje poradnik, pomagający „oswoić ADHD”. Muszę się przyznać, że sam tej pozycji nie czytałem, jednak

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *