Zmiany w systemie informacji oświatowej. Co z postępowaniem dyscyplinarnym?

Zmiany w systemie informacji oświatowej. Co z postępowaniem dyscyplinarnym? Szef MEN ma zyskać możliwość wyłączania stosowanie niektórych przepisów ustawy o SIO (fot. mat. MEN) Wyłączenie części przepisów w zakresie terminów i sposobu przekazywania danych do bazy danych systemu informacji oświatowej (SIO), a także wstrzymanie biegu części terminów dotyczących postępowania dyscyplinarnego wobec nauczycieli zakłada rządowy projekt ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

Minister edukacji ma zyskać możliwość, by wyłączyć stosowanie niektórych przepisów ustawy o SIO, w szczególności w zakresie terminów i sposobu przekazywania danych do bazy.

W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19 wstrzymany lub zawieszony miałby zostać bieg części terminów dotyczących postępowania dyscyplinarnego wobec nauczycieli.

Limit wydatków na realizację zadań wynikających z ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej ma zostać zwiększony ze 129 mln zł do 179 mln złotych.

Źrodło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/zmiany-w-systemie-informacji-oswiatowej-co-z-postepowaniem-dyscyplinarnym,171099.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *