Życie rodzinne – zbiór zadań

Dziś zamiast tradycyjnego artykułu dla rodziców – informacja o książce dla rodziców. Polecamy i zapraszamy!

26 marca w naszym Instytucie Kształcenia Eko-Tur odbyło się kolejne miłe wydarzenie – spotkanie promocyjne z okazji wydania książki Karoliny i Michała Kurpińskich „Życie rodzinne – zbiór zadań”

Karolina to znakomita trenerka Instytutu Kształcenia Eko-Tur, autorka artykułów i redaktorka naczelna naszego portalu Edurada.pl, nauczycielka i tłumaczka. Natomiast Michał  to wieloletni nauczyciel i metodyk w szkołach języka angielskiego, obecnie tłumacz. Od lat jest aktywnie zaangażowany w działalność na rzecz praw człowieka: laureat nagrody dla Wolontariusza Roku w Amnesty International, gdzie odpowiada za koordynację Pilnych Akcji; wiceprezes Fundacji Wolna Syria, zajmującej się organizacją pomocy humanitarnej dla uchodźców syryjskich.

Michał i Karolina wychowują czterech synów, których charaktery i osobowości, potencjał i potrzeby stanowią podstawę ich rozwoju jako rodziców. O sukcesach i porażkach w wychowaniu piszą w piątkowym cyklu Edurady poświęconym rodzicom.

Przygotowany przez nich materiał okazał się na tyle bogaty, że postanowiliśmy zebrać go w całość w postaci publikacji.

Tytuł – „Zbiór zadań” – sugeruje, że książka ta może być kołem ratunkowym w trudnych sytuacjach: prowadzeniu ważnych rozmów, rozwiązywaniu problemów, radzeniu sobie z przeciwnościami czy po prostu walce z nudą. Podział na cztery części wynika z faktu, że artykuły w niej zawarte odnoszą się do różnych obszarów życia rodzinnego: nie tylko tego, co dzieje się wewnątrz rodziny, ale również jej relacji ze światem zewnętrznym oraz z indywidualnością każdego z jej członków. Teksty można czytać po kolei lub sięgać do nich wyrywkowo, w miarę potrzeb. Każdy z nich stanowi samodzielną całość, ale łączy je wspólna filozofia, którą można streścić następująco: warto rozmawiać, bo kluczem do dobrej relacji jest skuteczna komunikacja.

Spotkanie promocyjne miało niecodzienną formę.
Po słowie wstępnym dyrektora Instytutu i Prezesa Grupy Eko-Tur Wojciecha Turewicza nastąpił moment prezentacji książki. Autorzy opowiedzieli o tym, co im przyświecało w pisaniu książki, jaka filozofią kierują się w życiu codziennym.

Po części oficjalnej mogliśmy zobaczyć krótki filmik , dzięki któremu lepiej mogliśmy poznać autorów. W trakcie spotkania można było usłyszeć od rodziców i bliskich Karoliny i Michała zabawne, czasami „kompromitujące” historie z ich młodzieńczego życia.

Ta część spotkania zdecydowanie odbiegała od schematu spotkania promocyjnego. 

Spotkanie zakończyło się tradycyjną lampką szampana i wymianą refleksji i poglądów na wychowanie dzieci w kuluarach.

A już niedługo zapraszamy do przeczytania na łamach Edurada wywiadu z naszymi autorami. Będzie się działo.  Zobacz zdjęcia z imprezy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *