500 artykułów za nami

Z przyjemnością informujemy, że na naszej stronie ukazał się już pięćsetny artykuł. Kiedy zakładaliśmy Eduradę dwa lata temu, nie przypuszczaliśmy, że po 24 miesiącach będziemy mogli pochwalić się pół tysiącem artykułów.

Zaczynaliśmy nieśmiało. Artykuły ukazywały się raz w tygodniu, później dwa razy, aż w końcu dostarczamy Państwu codziennej porcji wiedzy i refleksji.

            Sam pomysł narodził się w gabinecie dyrektora Instytutu Kształcenia Eko-Tur. Podchwyciła go garstka zapaleńców, którzy chcieli dzielić się swoją wiedzą nie tylko na szkoleniach, lecz także za pomocą nowych mediów. Zachęcona Państwa reakcjami Edurada zaczęła poszerzać grono swoich autorów. Wśród nich warto wyróżnić tych, którzy piszą niemalże co tydzień. Wojciech Turewicz w każdy wtorek dostarcza redakcji nowy felieton, Karolina Isio-Kurpińska opiekuje się działem dla rodziców, zaś Piotr Ślusarczyk i Artur Foremski czuwają nad poziomem artykułów oraz stroną merytoryczną tekstów. Niemały wkład w rozwój strony mają: Krystyna Budzanowska, Jagna Niepokólczycka, Anna Borowa, Anna Polak, Maria Stawska oraz Bogdan Żerkowski. Poza wymienionymi, swoim piórem zasila nas cała rzesza innych edukatorów. Całość dopełnia dział wydarzeń prowadzony przez Annę Kaliszkowską.

            Sama redakcja nie może obejść się bez wsparcia technicznego. Aleksandra Turewicz oraz Wiktor Dorycki czuwają nad stroną graficzną i informatyczną projektu. Oli zawdzięczamy strefę użytkownika, a także sprawnie działający system ściągania plików z naszej strony.

             Naszym zamiarem było także przekraczanie naszych narodowych granic. Interesuje nas również edukacja na świecie. Nasi korespondenci cyklicznie informują Czytelników Edurady o najważniejszych zmianach oświatowych w Europie, USA i Australii. Ze Szwajcarii pisała Jolanta Lamm, swoje korespondencje ze Stanów Zjednoczonych przesyła Anna Olecka, z Sydney Joanna Kujawa. Okazyjnie ukazują się  także teksty na temat Rosji, Izraela i Czech.

            Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się także wzory dokumentów. Dział ten wpisuje się w naszą misję, zgodnie z którą chcemy oprócz wiedzy dostarczyć Państwu także rozwiązań praktycznych.

            Na naszej stronie mamy zamiar świętować dwudziestopięciolecie wolnej edukacji w Polsce. Garść refleksji i uwag na temat tej rocznicy będziemy umieszczać na naszej podstronie

             Cały czas podejmujemy wysiłki, by służyć Państwu jeszcze lepiej. Jeśli mają Państwo pomysły, dotyczące udoskonalenia naszej strony, prosimy o kontakt. Na koniec wypada nam wszystkim naszym Czytelnikom podziękować za uważną lekturę artykułów oraz za wszystkie nadesłane listy i maile. Dzienne odwiedza nas kilka tysięcy osób związanych z oświatą, a także coraz więcej osób lubi nas na Facebooku.

Dziękujemy za Waszą obecność. Tylko z Państwem nasza praca ma sens.

Wojtek Turewicz
Artur Foremski
Piotr Ślusarczyk

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *