8 sposobów na wzmocnienie siły psychicznej

Świat daje ci mnóstwo powodów, dla których nie możesz osiągnąć swoich celów. Naucz się kontrolować swoje myśli i środowisko, a nie napotkasz przed sobą żadnego wyzwania, któremu nie byłbyś w stanie podołać.

Sukces wymaga wypracowania siły mentalnej i samokontroli, które rozpoczynają się na siłowni, a później przenikają do wszystkich sfer twojego życia. To nie jest łatwe. Wymaga pracowitości na siłowni, skromności, gdy z niej wychodzisz i chęci odrzucenia tanich emocji i marnych wygranych. Z drugiej strony, gdy już to osiągniesz, będziesz miał odpowiednie narzędzia, by bez problemów dosięgnąć swoich celów, teraz i w przyszłości.
1. Skup się na robieniu postępów prowadzących do osiągnięcia celu

Twoje cele są siłą napędową. Są podstawą twoich pasji. Mogą się czasem wydawać tak ogromne i tak bardzo odległe, jakby znajdowały się na innej planecie. Możesz się do nich zbliżyć, jeśli zrozumiesz, że każdy ogromny cel, składa się z wielu małych celów, które musisz zaatakować i pokonać, jeden po drugim, jak poziomy w grze.

Przede wszystkim, przypomnij sobie dlaczego chcesz osiągnąć te cele oraz dlaczego są dla ciebie ważne i tak wiele znaczą. Zastanów się, co będzie miało znaczenie, gdy już je osiągniesz. To będzie coś więcej niż tylko osiągnięcie celu. To będzie siła i zdolność do rozwoju w drodze do niego. Rozłóż więc swój cel na drobne kawałki i poświęć się idei postępu: zawsze idź do przodu, coraz dalej i coraz wydajniej. Tak jak na treningu, prawda?

Nie chcielibyśmy zepsuć ci zakończenia, ale okazuje się, że wszystko co do tej pory słyszałeś, że celem podróży tak naprawdę jest samo podróżowanie, okazuje się prawdą.

2. Pamiętaj o krytykach… dowiedz się więcej u źródła

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *