„X” zamiast jedynki w dzienniku. Kolejne szkoły chcą kopiować ten pomysł

Uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Lublinie nie dostają ocen niedostatecznych. Zamiast nich w dzienniku elektronicznym stawiany jest "x", który może zmienić się w dowolną ocenę. Za przykładem szkoły chcą iść kolejne.

Nowy system oceniania, który zaczyna w polskich szkołach cieszyć się coraz większą popularnością, zakłada, że w ciągu semestru uczeń nie dostaje oceny niedostatecznej, a jedynie znak „x”, który oznacza tyle samo co „jeszcze się tego uczę”. Zamiast jedynki, która w wielu wypadkach przekreśla już szanse ucznia na wymarzoną ocenę, uczeń dostaje czas, aby nadrobić materiał.

Jako pierwsze w Polsce te filozofię wprowadziło VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Lublinie. Pomysłodawczynią takiego rozwiązania jest jego dyrektorka Marzena Kamińska, która chciała w ten sposób zniwelować stres, jaki uczniowie odczuwają w szkole. Jak mówi, widziała, jak to zjawisko narastało od lat, jednak najbardziej widoczne wśród uczniów stało się po powrocie do szkoły po przerwie spowodowanej pandemią.
Cały tekst i źródło: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/x-zamiast-jedynki-w-dzienniku-kolejne-szkoly-chca-kopiowac-ten-pomysl,463229.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *