Alternatywne sposoby na dodatkowy zarobek, czyli jak dorobić do pensji nauczyciela

Doradztwo pedagogiczne, kursy, szkolenia, projektowanie gier czy zabaw edukacyjnych - to tylko niektóre ze sposobów na dodatkowy zarobek dla nauczycieli. Największą popularnością wśród alternatywnych sposobów na zarabianie wciąż cieszą się jednak korepetycje. Szacuje się, że w Polsce korzysta z nich już co trzeci uczeń.

Najłatwiej mają nauczyciele języków obcych. Sama tylko znajomość języka daje ogromne możliwości. Od tłumaczenia tekstów (takie zlecenie często można realizować z domu) po tłumaczenia audiowizualne.

Korepetycji można udzielać, podpisując umowę zlecenie, zakładając swoją działalność czy w formie działalności nierejestrowanej – tu jest jednak warunek, że miesięczna kwota przychodu nie przekroczy 1300 zł.

Siłownie, osiedlowe kluby fitness czy domy kultury. Wszędzie tam, gdzie odbywają się zajęcia sportowe, spotkać można nauczycieli wychowania fizycznego.

Zarówno nauczyciele z ukończonym kursem zawodowym, jak i pedagodzy mają sporo możliwości, jeśli chodzi o rozwój swojej kariery. Nie zawsze musi się to wiązać z przekwalifikowaniem. W wielu przypadkach wystarczą umiejętności, które nauczyciele już posiadają. Dzięki nim nadal – nie rezygnując z pracy z dziećmi i młodzieżą – mogą dodatkowo zarabiać.

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/alternatywne-sposoby-na-dodatkowy-zarobek-dla-nauczyciela-czyli-jak-dorobic-do-pensji,376914.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *