Babie lato

Wakacje już dawno za nami, uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy już w wirze szkolnych obowiązków. Dobrze, że choć aura rozpieszcza!

Rok szkolny już w pełnym rozkwicie! W większości szkół plan lekcji już płynnie działa, uczniowie przyzwyczaili się do nowych szafek i miejsc w szatniach, nawet Ci, którzy zmienili szkołę wiedzą już, którędy do stołówki a którędy na boisko. Nauczyciele z doświadczeniem pewnie znają już imiona swoich uczniów. Młodzież powoli przyzwyczaja się na nowo do rytmu rannego wstawania i popołudniowego odrabiania prac domowych. Nauczyciele już chyba nie pamiętają, że były wakacje. Maturzyści w stresie, że to już ostatnie miesiące, a jeszcze tyle do nauczenia… Słowem – wrzesień w pełni. Tylko za oknem babie lato – niby mgły o poranku i chłodek wieczorem, ale w ciągu dnia jeszcze ciepło, jeszcze pięknie, jeszcze chciałoby się korzystać.

Mamy jednak nadzieję, że nie opuszcza Państwa pourlopowy entuzjazm, że z radością realizują Państwo wakacyjne pomysły i angażują młodzież i dzieci do współpracy. W Eduradzie praca wre, artykuły napływają, pomysłów wiele, więc… zapraszamy do lektury!

Złośliwy chochlik nie dopuścił w zeszłym tygodniu do publikacji artykułu Dariusza Adamczyka o kompetencjach cyfrowych, zapraszamy więc do jego przeczytania dzisiaj. W ciągu tygodnia na pewno nie stracił na aktualności.

We wtorek dobry dyrektor, który rozpoznaje, rozumie i szanuje emocje współpracowników, a więc inteligencja emocjonalna jako jedna z najistotniejszych kompetencji dyrektora szkoły. Zgadzacie się Państwo, że jest potrzebna?

W środę brzydkie słowo – ewaluacja. Strata czasu? Niemądry wymóg? Kolejny papier do wypełnienia? A może jednak cenna okazja do przyjrzenia się, jak funkcjonuje nasza placówka? Przeczytajcie Państwo koniecznie i … podyskutujcie!

W czwartek o motywowaniu… nauczycieli. Czy atmosfera w szkole ma wpływ na to, jak pracują nauczyciele? Co można zrobić, aby i personel przychodził do placówki z radością i entuzjazmem? Na ile mamy na to wpływ? W czwartkowym tekście.

W piątek wreszcie, jako że rozpoczyna się czas zapisywania pociech na zajęcia dodatkowe, przypominamy artykuł Michała Kurpińskiego o dzieciach i językach obcych. Od kiedy warto uczyć dzieci języków? Jakich efektów spodziewać się po pierwszych lekcjach? O tym w piątek.

Życzymy udanego tygodnia, wielu fantastycznych dni, pożytecznej lektury i mnóstwa energii!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *