Być pomiędzy

Dziś Dzień Matki. Zamiast pisać z tej okazji pochwalne artykuły, poprosiliśmy znajome Mamy, aby podzieliły się z nami przemyśleniami na temat tego, czym dla nich jest bycie Mamą.

. Odzew przeszedł nasze oczekiwania. Zatem nie tracąc więcej czasu i życząc wszystkiego, co najlepsze w dniu ich święta, oddajemy Mamom głos!

We wtorkowym felietonie Wojciech Turewicz podzieli się przemyśleniami na temat jednego z wykładów w Harvardzkiej Szkole Biznesu. Przedmiotem namysłu studentów były mechanizmy interpretacji świata, badane przez psychologów percepcji. Wojciech Turewicz widzi w różnicach postrzegania rzeczywistości ogromny potencjał, który wykracza poza myślenie w kategoriach wąsko rozumianego dualizmu, polegającego na przeciwstawianiu rozmaitych postaw czy idei. To z relacji między ludźmi może zrodzić się synergia,

Postawa ta z pewnością jest bliska Aldonie Torenc. Nasza znakomita ekspertka namawia nas do tego, żeby znaleźć właściwy balans między życiem zawodowym a pracą, między obowiązkami a przyjemnościami, w końcu między motywacją płynącą z wewnątrz nas a nakazami zewnętrznymi.

Problem motywacji kontynuuje Dorota Rokicka, której inspirujący artykuł na naszej stronie już w czwartek. Autorka przekonuje, że w motywację buduje się poprzez szacunek, życzliwe zainteresowanie oraz głębszą relację między nauczycielem a uczniem.

W piątek zapraszam do lektury tekstu Grażyny Tobolskiej na temat dialogu międzypokoleniowego w szkole. Autorka opisuje własne doświadczenia z udziału w międzynarodowym projekcie Generations school.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *