Grudzień 2022

Wychodzimy na ostatnią prostą końca tego roku - przed nami grudzień 2022 i ostanie szlify edukacyjne przed Świętami Bożego Narodzenia. W wielu szkołach średnich właśnie zakończyły się próbne egzaminu maturalne, mające dać odpowiedź na to, nad czym jeszcze warto przez najbliższe miesiące popracować. W naszej Redakcji przygotowaliśmy kolejne artykuły poruszające najważniejsze kwestie polskiej edukacji.

Wychodzimy na ostatnią prostą końca tego roku – przed nami grudzień 2022 i ostanie szlify edukacyjne przed Świętami Bożego Narodzenia. W wielu szkołach średnich właśnie zakończyły się próbne egzaminu maturalne, mające dać odpowiedź na to, nad czym jeszcze warto przez najbliższe miesiące popracować.

W naszej Redakcji przygotowaliśmy kolejne artykuły poruszające najważniejsze kwestie polskiej edukacji.

 

Co na Was czeka w tym tygodniu?

 

Dzisiaj III i zarazem przedostatnia, część cyklu autorstwa Bożeny Brzozowskiej na temat awansu zawodowego nauczycieli według najnowszych przepisów prawa oświatowego.

We wtorek, na specjalną prośbę Naszych Czytelników, prezentujemy wzór formularza o przyjęcie uchodźcy z Ukrainy do szkoły – dokument sporządzony jest aż w trzech językach.

W środę Anna Kozimor-Cyganik demaskuje fake newsy – pokazuje, na co warto zwrócić uwagę, aby nie paść ofiarą internetowych kłamstw.

O motywowaniu najmłodszych uczniów w klasach I-III pisze w czwartek uczestniczka naszego kursu kwalifikacyjnego – Renata Mreńca.

A na koniec tygodnia zapraszamy na tekst terapeutki Kamili Brzozowskiej o kryzysie wieku dojrzewania.

Redaktorka Naczelna Edurady

Zapraszamy na naszą nową stronę z ofertami pracy dla nauczycieli:

Praca dla nauczyciela

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *