Już grudzień!

Najsmutniejszy miesiąc roku dobiega końca, zaczyna się ten, w którym choinkowe lampki rozświetlają mroki zimy. Edurada doda sił, by dotrwać do świąt!

Czy i Państwo mieli tak pracowity listopad jak załoga Edurady? Nie wątpię, listopad to w szkole ciężki miesiąc… Dobrze, że już się kończy, a grudzień przynosi obietnicę dłuższego świątecznego odpoczynku. Zanim jednak rozpocznie się zimowa przerwa świąteczna, jeszcze kilka tygodni  wytężonej pracy i lektury Edurady. Co w tym tygodniu?

W poniedziałek kontynuujemy artykuł Krystyny Budzianowskiego „Człowiek, nie papierologia” dotyczący wspierania ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Nieodmiennie polecamy ten tekst jako kompendium wiedzy dla nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą z trudnościami.

We wtorek w cyklu „Dyrektor na starcie” niezwykle istotne zagadnienie, jakim jest rola dyrektora w zapewnieniu bezpieczeństwa członkom rady pedagogicznej, uczniom i wszystkim członkom społeczności szkolnej. Temat ważny i aktualny – polecamy!

W środę kolejny temat „na czasie”: wykorzystanie technologii w pracy nauczyciela. Z jednej strony tablice interaktywne i zasoby Internetu nie są nam już obce, z drugiej – warto przeczytać artykuł naszego eksperta aby dowiedzieć się, czy faktycznie wykorzystujemy ich potencjał najlepiej jak to możliwe. A może po lekturze zdecydują się Państwo wziąć udział w szkoleniu? Zapraszamy!

W czwartek wracamy do artykułu Artura Foremskiego dotyczącego pozornie banalnego i oczywistego tematu, jakim jest strój nauczyciela. Niby nie szata zdobi człowieka, ale czy to, co mamy na sobie, nie ma żadnego znaczenia? Przeczytajcie!

W piątek zapraszamy do lektury rodziców, którzy na pewno znajdą w Eduradzie coś dla siebie!

Życzymy spokojnego końca listopada i optymistycznego grudnia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *