Lekcja wolności. Przerwa świąteczna to czas pracy – pisze szefowa MEN

Czas przerwy świątecznej w szkołach, to dni wolne od nauki dla uczniów, ale nie dni wolne od pracy dla nauczycieli - napisała minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska w liście otwartym do rodziców.

Wyjaśniła, że chodzi o zapewnienie opieki dzieciom w tym czasie. Minister podkreśla jednocześnie, że nauczyciele – tak jak wszyscy – mają wolne jedynie w dni świąt (czyli 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia). „Pamiętajcie, że macie prawo, by nauczyciele zaopiekowali się waszym dzieckiem podczas przerwy świątecznej. Jeśli macie taką potrzebę, zgłoście tę prośbę dyrektorom szkół” – zaznaczyła szefowa MEN w liście zamieszczonym w środę na stronie internetowej resortu. Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2014/2014, podanym przez resort edukacji, przerwa świąteczna w szkołach zaczyna się formalnie 22 grudnia – w poniedziałek, a kończy z dniem 31 grudnia, który przypada w środę. 1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

 

Źródło i cały tekst:http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.edukacja.aktualnosci/146139/Lekcja-wolnosci–Przerwa-swiateczna-to-czas-pracy—pisze-szefowa-MEN