Listopad dobiega końca

W ostatnim listopadowym tygodniu zachęcamy do czytania o innowacjach, neurologii i współpracy.

Najbardziej przygnębiający miesiąc roku dobiega końca. Za chwilę zaczniemy odliczanie dni do Świąt, które rozjaśniają zimowe ciemności. Już teraz można zabrać się za kupowanie prezentów, pieczenie pierniczków i inne okołoświąteczne zajęcia, które odciągną uwagę od pluchy, zimy i szarości za oknem. To niezwykle przyjemny czas.

Niemniej jednak zanim zajmiemy się ubieraniem choinki i śpiewaniem kolęd, minie jeszcze trochę czasu – czasu, który spędzić warto z zaangażowaniem zajmując się pracą. Dlatego w tym tygodniu w Eduradzie kolejne inspirujące i zachęcające do działania teksty. Zachęcamy do lektury!

W poniedziałek druga część artykułu Ewy Biernackiej dotyczącego innowacji pedagogicznych. Przeczytajcie Państwo – tekst pokazuje, że jako nauczyciele naprawdę robimy wiele, jesteśmy twórczy i kreatywni, tylko… często sami nie doceniamy własnych działań.

We wtorek kończymy cykl dotyczący konfliktu w szkole i metod jego rozwiązywania. Wartościowy i merytoryczny materiał, do przeczytania i przemyślenia.

W środę Magdalena Brzeźniak zaprasza Państwa w podróż w głąb mózgu. Neurony lustrzane, ich wpływ na nasze zachowanie, funkcjonowanie, postrzeganie świata – o tym w środę.

W czwartek przyjrzymy się znów dyrektorowi i jego roli w środowisku lokalnym. Co robić, aby szkoła rozwijała się i przyciągała uczniów? Jak zdobywać sojuszników, gdzie szukać wsparcia? O tym w czwartek.

W piątek zaś, skoro jesiennie i refleksyjnie, przypominamy artykuł Wojciecha Turewicza „Czy kocham bardziej budynki czy ludzi”. Do przemyślenia…

Życzymy spokojnego tygodnia, słońca w głowie i fantastycznych pomysłów! 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *