Listopadowo

W kalendarzu druga połowa listopada, za oknem nieomylnie jesień. W Eduradzie ciekawa lektura i praktyczne rozwiązania!

Coraz trudniej rano wstać z łóżka, coraz smutniej wychodzić z pracy w ciemnościach… Na szczęście Eduradę można czytać na ekranie smartfona pod kołdrą, na kanapie, w samochodzie. A jest co czytać, ponieważ w tym tygodniu poruszamy naprawdę ciekawe tematy!

W poniedziałek proponujemy pierwszą część artykułu Bożeny Brzozowskiej na temat zawierania kontraktu z uczniem. Kontrakt jako metoda wychowawcza, zapewniająca bezpieczeństwo, regulująca stosunki między uczniami a nauczycielami… Bardzo ciekawy tekst, zapraszamy do lektury.

We wtorek Wojciech Turewicz kontynuuje temat pokazywania siły w negocjacjach. To ważne, bo negocjacje siłowe mogą napawać lękiem… Nasz felietonista pokazuje jednak dobre, spokojne, konstruktywne rozwiązanie trudnych sytuacji. Lektura obowiązkowa!

W środę ważne informacje na temat zmian zasad ewaluacji zewnętrznej przekaże Maria Stawska. Warto czytać – nasza autorka jest teoretykiem, ale przede wszystkim praktykiem!

W czwartek kontynuujemy temat motywowania uczniów do pracy. Praktyczne porady, merytoryczne wskazówki – Monika Zdrzyłowska.

W piątek zaś, z okazji zbliżających się Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK, zapraszamy do lektury artykułu Aleksandry Możejko – naszej autorki i honorowej dawczyni krwi – o tym, jak wygląda wizyta w stacji krwiodawstwa i dlaczego warto ją złożyć! Polecamy i zapraszamy!

Miłego tygodnia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *