Majówka!

W króciutkim tygodniu króciutkie słowo wstępne.

I oto po dwóch skróconych świętami tygodniach kolejny, jeszcze bardziej skrócony tydzień, czyli wyczekiwana przez wszystkich majówka! Już w środę wycieczki na zieloną trawkę, grillowanie, leśne spacery, karmienie wiewiórek w parku czy lektura ulubionej książki na ławeczce… W tym roku majówka naprawdę rozpieszcza, bo dla wielu z nas to aż pięć wolnych dni. W Eduradzie również artykuły tylko na poniedziałek i wtorek, a następnie spotykamy się już w maju, w tygodniu maturalnym.

W ciągu tych dwóch dni chciałabym jednak zachęcić Państwa do uważnej lektury naszego portalu, ponieważ chcemy zaproponować bardzo ważne i ciekawe tematy. Dziś – temat z zakresu niekoniecznie lubianej przez nauczycieli „papierologii” – dokumentowanie innowacji w pracy nauczyciela. Polscy nauczyciele wykazują się ogromną kreatywnością, twórczym myśleniem, nowatorskim podejściem do swojej pracy. Niestety, aby cechy te zostały odpowiednio docenione, należy o nich mówić i pisać. Wielu z nas zostało wychowanych w przekonaniu, że nie należy się chwalić, że dobra praca zostanie zauważona… Niestety żyjemy w czasach agresywnego marketingu, gdzie często zauważany jest nie ten, kto jest lepszy, ale ten, kto głośniej o tym krzyczy. Jak zatem chwalić się swoimi osiągnięciami? O tym w poniedziałek.

We wtorek zaś krótki wstęp do nowego cyklu artykułów dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole. Nasza autorka przedstawi się, a ja zapowiem, że w kolejnych „odsłonach” cyklu uzyskacie Państwo mnóstwo informacji na temat procedur PPP, jej historii, uwarunkowań prawnych i codziennej praktyki. Polecamy!

Tymczasem życzymy słonecznej majówki, kilku dni spokoju, oddechu, oderwania się od codzienności i odpoczynku od stresów i obciążeń pracy. Dobrej majówki!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *