Marzec – wiosna tuż-tuż!

W ten marcowy tydzień proponujemy Państwu artykuły pozytywne, słoneczne, optymistyczne – w sam raz na wiosnę!

Poniedziałkowy artykuł jest kontynuacją tematu dziecka cudzoziemskiego w szkole. Nasza autorka, Ewa Biernacka, pisała już o metodach ułatwiania rodzinie migranckiej odnalezienia się w polskiej – i  szkolnej – rzeczywistości; w tym tygodniu skupia się na aspektach stricte szkolnych. Organizacja pracy na lekcji, wsparcie w odrabianiu pracy domowej, wyrównywanie zaległości programowych – to wszystko niezwykle ważne tematy w życiu ucznia. Polecamy doskonale napisany, merytoryczny artykuł!

We wtorek tradycyjnie już cykl Dyrektor na starcie. W tym tygodniu autorka porusza temat, do którego wielu nauczycieli ma bardzo ambiwalentny stosunek: temat ewaluacji wewnętrznej. Czy ewaluacja to zło konieczne? Czy jesteśmy na nią skazani, choć i tak wiele ciąży na nas obowiązków? Czy może być w pracy nauczyciela… pomocna? Zachęcamy do lektury i dyskusji.

W środę Dorota Rokicka zachęci nas do niezwykle wiosennej lektury książki o zachęcającym tytule „Kierunek szczęście”. Warto udać się wiosną w tę stronę!

W czwartek Bożena Brzozowska zachęca do wykorzystania zasad udzielania informacji zwrotnej oraz filozofii oceniania kształtującego podczas… wywiadówek. Nic o nas bez nas – może więc uczeń powinien mieć możliwość wzięcia udziału w spotkaniu rodziców i nauczycieli? Jak to sensownie zorganizować? Polecamy ciekawe rozwiązania naszej autorki!

W piątek wreszcie pochylimy się nad współpracą rodziców i nauczycieli ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jak wspierać dziecko z trudnościami? Jak o nim rozmawiać? Jak zorganizować sobie współpracę? O tym w piątek.

Życząc dobrego tygodnia i sił w oczekiwaniu na wiosnę zachęcamy do lektury Edurady!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *