MEN opracował informator dla dyrektorów, nauczycieli, samorządowców i rodziców

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało publikację dotyczącą ograniczeń w funkcjonowaniu placówek. Znalazły się w niej m.in. kluczowe akty prawne, podsumowanie niektórych działań resortu i praktyczne informacje dotyczące zdalnego nauczania.

„Podsumowanie inicjatyw realizowanych w obszarze cyfryzacji szkół oraz działań podjętych przez MEN w związku z pandemią koronawirusa to najważniejsze zagadnienia nowego informatora dla dyrektorów szkół i nauczycieli. W publikacji pojawia się m.in. opis platformy epodreczniki.pl, wykaz materiałów informacyjnych i stron internetowych przydatnych do nauki online. Materiał przybliża także projekty szkoleniowe dla nauczycieli w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych oraz działania zwiększające udział technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie dydaktycznym” – poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej w komunikacie.

Cały test i dostęp do informatora: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/men-opracowal-informator-dla-dyrektorow-nauczycieli-samorzadowcow-i-rodzicow