MEN: otwarcie przedszkoli według wytycznych GIS

Od 6 maja przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz inne formy wychowania przedszkolnego będą mogły być otwarte za zgodą organu prowadzącego i według wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego - poinformowało w środę MEN.

Wcześniej – od 4 maja – do pracy stacjonarnej wracają poradnie psychologiczno-pedagogiczne oraz możliwe będzie też realizowanie kształcenia praktycznego na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, kursach umiejętności zawodowych oraz innych kursach spoza podstawy programowej.

Ministerstwo Edukacji Narodowej apeluje do samorządów, aby z placówek w pierwszej kolejności mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

„Warto, aby pierwszeństwo uzyskały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19” – czytamy w komunikacie resortu edukacji.

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/men-otwarcie-przedszkoli-wedlug-wytycznych-gis,177057.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *