Metoda sześciu kroków, czyli jak odkryć w sobie prawdziwą motywację do zmiany

Owszem, nie możesz zmienić drugiego człowieka, ale możesz pomóc mu odkryć prawdziwą motywację do zmiany. Opracowana przez badacza medycyny interwencyjnej z Uniwersytetu Yale, dr. Michaela Pantalona, metoda obejmuje sześć kroków. Na czym polegają – wyjaśnia mentorka i konsultantka biznesu Agnieszka Maruda.

Gdy słyszę, że coś jest błyskawiczne i można to zrobić w kilku krokach, to budzi to we mnie podejrzenie. A będziemy rozmawiać o książce pod tytułem „Motywacja. Metoda sześciu kroków”. W dodatku tytuł oryginalny brzmi: „Błyskawiczna motywacja. Jak sprawić, by inni coś szybko zrobili”. Co pani o tym myśli?
Dobrze to rozumiem, bo oczywiście jest mnóstwo takich poradników, które namawiają, jak coś zrobić w trzech czy siedmiu krokach, i zwykle jestem wobec nich sceptyczna. Ale pamiętam moment, w którym przeczytałam książkę Michaela Pantalona i zachwyciłam się nią, a potem postanowiłam uczyć się proponowanej przez niego metody już bezpośrednio u niego, co się na szczęście udało. Za każdym razem, kiedy ją stosowałam, przynosiła rezultaty – ludzie zaczynali robić rzeczy, których wcześniej robić nie chcieli. Testowałam ją na sobie i także działała. Nie mówimy oczywiście o przymuszaniu, ale to jest tak poukładane sześć kroków, że jeden krok pociąga kolejny. Dodam jeszcze, że to nie jest zazwyczaj tak, że zmiana zachodzi w ciągu kilku minut, za to kilka minut wystarczy, żeby wprowadzić tę metodę do rozmowy z osobą, która szuka motywacji do zmiany. Zwykle też nie kończy się na jednym spotkaniu czy jednej sesji, choć miałam raz klientkę, która nie chciała czekać nawet do końca sesji – zmiana zadziała się w niej błyskawicznie, od razu miała motywację do działania.
Czytaj dalej u źródła: https://zwierciadlo.pl/psychologia/536210,1,metoda-szesciu-krokow-czyli-jak-odkryc-w-sobie-prawdziwa-motywacje-do-zmiany.read

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *