Ministerstwo pracuje nad zasadami pracy szkół

Przygotowujemy szczegóły dotyczące ogólnych zasad pracy szkół w systemie mieszanym; określimy je w rozporządzeniach - poinformowała rzecznik MEN Anna Ostrowska. Podkreśliła, że decyzja dotycząca ograniczenia funkcjonowania szkół jest niezwykle trudna.

Przygotowujemy szczegóły dotyczące ogólnych zasad pracy szkół w systemie mieszanym; określimy je w rozporządzeniach – poinformowała rzecznik MEN Anna Ostrowska. Podkreśliła, że decyzja dotycząca ograniczenia funkcjonowania szkół jest niezwykle trudna.

Ostrowska przekazała, że „decyzja dotycząca ograniczenia funkcjonowania szkół jest niezwykle trudna, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że nic nie zastąpi kontaktu ucznia z nauczycielem, bezpośrednio w szkole”.

– Jednak zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Zdrowia ograniczenie działalności szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych pozwoli na zmniejszenie liczby interakcji i zmniejszy rozprzestrzenianie się wirusa. Wszystkie działania rządu są w tej chwili podporządkowane bezpieczeństwu i ochronie zdrowia Polaków – podkreśliła.

Źródło i cały tekst:https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/ministerstwo-pracuje-nad-zasadami-pracy-szkol,222040.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *