Muzeum Auschwitz organizuje bezpłatne lekcje dla uczniów

Bezpłatny cykl lekcji muzealnych dla uczniów w wielu 12-13 lat zrealizuje od października do grudnia Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz – zakomunikowała placówka. Młodzież pozna historię Auschwitz.

 

  • Podczas zajęć pokażemy i omówimy najważniejsze zagadnienia związane z historią niemieckiego obozu Auschwitz – powiedziała koordynatorka cyklu lekcji Katarzyna Odrzywołek z centrum edukacji. Każda lekcja składa się z dwóch elementów.
  • Pierwsza część obejmuje zajęcia wprowadzające, w czasie których młodzież zdobędzie wiedzę na temat okoliczności wybuchu II wojny oraz okresu niemieckiej okupacji. Daje ona możliwość uzupełnienia oraz utrwalenia wiedzy poprzez aktywną pracę w grupach i dyskusję.
  • Drugą część stanowi wizyta w byłym niemieckim obozie, podczas której poprzez przejście przez historyczną przestrzeń, a także materiały dydaktyczne, jak m.in. relacje świadków, uczniowie dowiedzą się, w jakich warunkach egzystowali więźniowie.

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/muzeum-auschwitz-organizuje-bezplatne-lekcje-dla-uczniow,408567.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *