Nauczyciele powyżej 60 lat będą szczepieni razem z młodszymi

Nauczyciele w wieku powyżej 60 lat będą szczepieni równolegle z młodszymi nauczycielami - z tym, że szczepionkami Pfizera i Moderny - powiedział główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Młodsi nauczyciele będą szczepieni preparatem firmy AstraZeneca.

Nauczyciele starsi – powyżej 60. roku nie będą czekali na nowe dostawy szczepionek Pfizera i Moderny, ale przeszli z grupy 1c do grupy 1a, a nawet do grupy zero.

Będą szczepieni równolegle z nauczycielami młodszymi, z tym, że szczepionkami Pfizera i Moderny – powiedział główny doradca premiera ds. COVID-19.

Rada Medyczna przy premierze rekomenduje szczepienia u osób zakwalifikowanych w Narodowym Programie Szczepień do grupy Ic, m.in. nauczycieli poniżej 60 lat, preparatem firmy AstraZeneca.

W czasie środowej konferencji prasowej prof. Horban pytany był o to, kiedy będą szczepieni nauczyciele starsi – powyżej 60. roku życia. Wyjaśnił, że „będą oni szczepieni teraz”.

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/nauczyciele-powyzej-60-lat-beda-szczepieni-razem-z-mlodszymi,252290.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *