Nowy tydzień, nowe wyzwania

Weekend przyniósł wiosnę, a nowy tydzień przynosi nowe zadania… Do wakacji jeszcze trochę, zatem – do pracy!

Dziś witam Państwa krótko i treściwie, piszę bowiem te słowa w niedzielę, kiedy wiosenne słońce z całych sił zniechęca do siedzenia przed komputerem i siła wyciąga na spacer… Mam nadzieję, że i Państwu udało się spędzić wolne dni na zewnątrz, ciesząc się aurą i ładując akumulatory energią słoneczną na cały tydzień. Co zatem w tym tygodniu w Eduradzie?

Jeszcze dziś zapraszamy do lektury tekstu naszego doświadczonego dyrektora, Artura Foremskiego. Tym razem podpowie jak radzić sobie z zarządzaniem Radą Pedagogiczną. Przy okazji zachęcam również do zaglądania na naszą stronę na Facebooku, gdzie będziemy odświeżać rozdziały doskonałej książki Artura Foremskiego „Nowoczesny dyrektor w szkole”. Warto!

We wtorek Wojciech Turewicz zabiera nas w egzotyczną podróż, aby… podzielić się przemyśleniami na temat mediacji. Zaskakujące? Jak najbardziej. Fascynujące? Zapewniam, że tak.

W środę poruszony zostanie niezwykle istotny temat poczucia bezpieczeństwa uczniów w szkole. Jak im je zapewnić? Jakie działania wychowawcze podjąć? Jakie zasady wprowadzić? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem nowej autorki na naszych łamach.

W czwartek pierwsza część arcyciekawego artykułu na temat języka łacińskiego i jego roli we współczesnym świecie oraz miejsca w polskiej szkole. Polecam ze wszystkich sił – artykuł ważny i bardzo ciekawy!

W piątek zaś poczytamy o czytaniu. Kwiecień jest miesiącem, w którym świętujemy książki i czytanie, temat zaś zainicjujemy artykułem na temat ciekawych i pożytecznych książek dla dzieci. Mam nadzieję, że sprowokuje on dyskusję, w której nasi czytelnicy podzielą się również swoimi ulubionymi tytułami…

Polecam tydzień z Eduradą!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *