Od dziś start nowych cykli praktycznych Edurady

W ostatnim tygodniu sierpnia zapowiadałam nasze plany w Eduradzie – dziś zaczynamy je realizować.

 Z radością informuję Państwa, że rozpoczynamy publikację artykułów w „Cyklach praktycznych”: tematach dotyczących codziennego funkcjonowania szkoły, pracy nauczycieli i dyrektorów, współpracy z uczniami i rodzicami. Dziś pierwsza część pierwszego artykułu w pierwszym cyklu – Bezpieczeństwo. Bożena Brzozowska, która poprowadzi dla Państwa ten cykl, w pierwszym artykule nakreśla problem i związane z nim zadania, oraz – w drugiej jego części (za tydzień) podaje przykładowe pomysły na realizację. Tytuł jej artykułu to „ Bezpieczeństwo – niezbędny element edukacji”. W kolejnych odsłonach cyklu pochylimy się nad cyberprzemocą, agresją w szkole i profilaktyką. Już dziś zachęcamy do śledzenia artykułów w tym cyklu oraz zapowiadamy inaugurację kolejnego – już za dwa tygodnie rozpoczniemy cykle dotyczący pracy wicedyrektora szkoły.

We wtorek kontynuujemy temat oceniania i informacji zwrotnej pod kierunkiem Wojciecha Turewicza. To właściwie również cykl praktyczny – Ekoturowa Szkoła Informacji Zwrotnej. Z entuzjazmem zachęcamy do lektury i dzielenia się doświadczeniami – jak Państwu idzie wprowadzanie informacji zwrotnej do swego zestawu narzędzi?

W środę Krystyna Budzianowska pochyla się nad ciekawym tematem związanym z praktyczną stroną funkcjonowania szkoły – mianowicie przydziałem uczniów do klas. Na jakiej podstawie się odbywa? Jakimi kryteriami należy się kierować? Jak to wygląda w teorii, a jak w praktyce? Przeczytajcie i napiszcie!

W czwartek Dorota Rokicka poprowadzi nas przez meandry przygotowywania regulaminu Samorządu Szkolnego. To niezwykle ważny organ w naszych szkołach – warto więc, aby funkcjonował jak najsprawniej. Polecamy artykuł praktyka pełen wiedzy merytorycznej i doświadczeń z praktyki!

Piątek to jak zwykle dzień dla rodziców – choć i nauczyciele zaglądają wówczas na Eduradę, ponieważ poruszamy tematy wychowawcze, niekoniecznie związane bezpośrednio ze szkołą, ale ogólnie kształtowaniem postaw młodego człowieka. Planujemy tekst Michała Kurpińskiego, który jak zwykle nie pozostawi nas obojętnymi.

Zapraszamy serdecznie do lektury Edurady przez cały tydzień!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *