Październikowa praktyka

Kolejny jesienny tydzień Edurada wspiera czytelników w codziennej pracy proponując wiedzę, informacje i praktyczne rozwiązania.

 Już dziś rozpoczynamy kolejny cykl praktyczny – Izabela Nowacka wprowadzi nas w tajniki zadań, pracy, kłopotów i radości wicedyrektora. Dla wszystkich, którzy rozpoczynają swą przygodę na tym stanowisku, planują rozwój kariery lub chcą się upewnić, że od lat dobrze wykonują swoją pracę – polecamy.

We wtorek Szkoła Informacji Zwrotnej Wojciecha Turewicza – czy może być jeszcze bardziej praktyczna? Okazuje się, że tak: w tym tygodniu dowiadujemy się, jak zrealizować w praktyce wymagania rozporządzenia, czyli włączyć informację zwrotną do procesu oceniania pracy naszych uczniów. Do wykorzystania natychmiast!

W środę Krystyna Budzianowska poruszy bardzo aktualny temat uczniów z niepełnosprawnością w szkole masowej. Najnowsza zmiana prawa sprawia, że będzie ich w szkołach masowych coraz więcej – ale też możliwości wspierania ich przez szkołę rosną. W tym tygodniu nasza ekspertka pisze o tym kto i jak może wspierać ucznia z niepełnosprawnością, odwołując się do przepisów i rozporządzeń.

W czwartek kontynuujemy prezentację dobrych praktyk: tym razem przeczytamy o projekcie uczenia najmłodszych gry w szachy. Jak to działa i jakie przynosi efekty – o tym w czwartek.

W piątek jak zwykle zapraszamy rodziców – tym razem pomówimy o pierwszych krokach dziecka w nowej szkole. Jak sobie radzić, jak to wygląda z punktu widzenia rodzica, co niepokoi, co cieszy? Przeczytajcie w piątek!

Jesiennie życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do dzielenia się przemyśleniami!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *