Początki bywają trudne

Przed nami pierwszy pełny tydzień szkolny. Pięć dni rannego wstawania i wytężonej pracy dydaktycznej. Dla niektórych – po raz pierwszy w życiu.

W tym tygodniu, zgodnie z obietnicą, Edurada zajmie się głównie nauczycielami, którzy rozpoczynają staż na kolejny szczebel rozwoju zawodowego. W poniedziałek przypominamy ogólne zasady awansu zawodowego nauczycieli, zaś wtorek i środa należą do tych, którzy po raz pierwszy w życiu wstępują do szkoły w roli nauczycieli – a więc do nauczycieli stażystów. We wtorek przeczytają oni dokładnie, jakie kroki przed nimi, a we wtorek znajdą na naszych łamach wzór planu rozwoju zawodowego, który pomoże im przygotować i zaplanować działania na kolejne 10 miesięcy. Zapraszamy i polecamy, a nauczycieli kontraktowych i mianowanych zapraszamy do lektury w przyszłym tygodniu!

W czwartek polecamy doskonały artykuł na bardzo aktualny temat dotyczący kolejnego priorytetu MEN, mianowicie unowocześniania zaplecza technologicznego szkół i wprowadzania nowoczesnych technologii do codziennej pracy dydaktycznej. Marcin Siekański, nauczyciel historii korzystający na co dzień z nowoczesnych technologii i gier komputerowych, dziali się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami dotyczącymi edukacji cyfrowej, innowacji i technologii: jak priorytety mają się do realiów. Doskonały tekst, polecamy!

W piątek wreszcie pochylimy się nad tymi, którzy rozpoczynają naukę szkolną. Jak wesprzeć nasze dziecko w pierwszych dniach? Na co zwracać uwagę? Co wspierać, czym się niepokoić? O tym w piątek.

Początki bywają trudne – życzymy Państwu, aby początek tego roku szkolnego przebiegał modelowo i bezstresowo!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *