Półkolonie mogą być realizowane tylko przez szkoły i organizacje pozarządowe

Półkolonie mogą być realizowane tylko na terenie szkoły, przez szkołę albo przez organizację pozarządową - powiedział minister edukacji i nauki , pytany o ewentualne rozszerzenie katalogu podmiotów, które mogą organizować w tym roku zimowy wypoczynek dzieci.

Zajęcia w formie półkolonii będą mogły zorganizować zarówno szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące, jak i organizacje, które na co dzień współpracowały z placówkami w tym zakresie i mają odpowiednie doświadczenie, np. organizacje pozarządowe.

Półkolonie są adresowane do dzieci z klas I-IV; wszystko w warunkach pandemii koronawirusa z zachowaniem pewnego reżimu sanitarnego – powiedział Przemysław Czarnek.

Wytyczne zostały już przedstawione przez ministerstwo i mogą być realizowane tylko na terenie szkoły przez szkołę albo przez organizację pozarządową. Ne są planowane zmiany dotyczące podmiotów, które mogą w tym roku organizować półkolonie – dodał.

Źródło icały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/polkolonie-moga-byc-realizowane-tylko-przez-szkoly-i-organizacje-pozarzadowe,237598.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *