Poświątecznie

Po tygodniu pełnym życzeń, uśmiechów, laurek i klepania po plecach – wracamy do … kolorowej, eduradowej rzeczywistości.

Mam nadzieję, że i Państwu udzielił się odświętny nastrój ubiegłego tygodnia. Czy odnaleźli Państwo w wypowiedziach naszych znajomych nauczycieli coś, co było Państwu bliskie? Bardzo na to liczyliśmy. Przyznam, że z ogromnym zaciekawieniem czytałam codzienne artykuły i myślałam o tak wielu nieoczywistych ścieżkach, które doprowadzają wspaniałych ludzi do tego niezwykłego zajęcia, jakim jest nauczanie…

Edurada świętowała w zeszłym tygodniu na całego – pewnie widzieli Państwo zdjęcia z premiery nowej książki Wojciech Turewicza: ach, cóż to było za spotkanie! I ja tam byłam, miód i wino piłam… Trudniej w związku z tym wrócić teraz do codzienności – na szczęście w Eduradzie nawet „zwykła” codzienność bywa niezwykła!

Co zatem przygotowaliśmy dla Państwa w tym tygodniu? W poniedziałek – ponieważ październik jest miesiącem oszczędzania – temat finansowy: Maciej Biernacki odpowiada na pytanie, czy szkoła może na siebie zarabiać? Niedobory finansowe gnębią większość z nas – również dyrektorów placówek, zatem warto przeczytać porady naszego eksperta. We Wtorek Wojciech Turewicz, jak zwykle nieoczywisty, przygląda się procesowi pracy zespołowej. W środę znów twarda wiedza – tym razem Bogdan Żerkowski dzieli się wiedzą na temat prowadzenia dokumentacji pracy nauczyciela. Przeczytajcie, aby nie utonąć w papierach! W czwartek Maria Stawska pochyla się nad tematem oceniania jako elementu procesu kształcenia. Piątek zaś, jak zwykle, należy do rodziców – w tym tygodniu zapraszamy głównie rodziców sześciolatków, ponieważ będziemy uważnie przysłuchiwać się ich mowie. 

A poza tym od piątku już tylko dwa miesiące do Gwiazdki!

Miłej lektury i kolorowej rzeczywistości życzy na ten tydzień Redakcja Edurady.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *