Resort nauki przedstawił rekomendacje dotyczące rekrutacji na rok 2020-2021

Resort nauki poinformował we wtorek, jak ma przebiegać proces rekrutacji na studia na rok 2020/2021. Wytyczne dotyczą m.in. wydłużenia czasu rekrutacji czy zapewnienia bezpieczeństwa w razie dodatkowych egzaminów. Ma to związek ze zmienionym harmonogramem tegorocznych matur i pandemią koronawirusa.

Egzaminy maturalne w 2020 r. odbędą się wyłącznie w formie pisemnej i rozpoczną się 8 czerwca. Ich wyniki będą znane do 11 sierpnia – informował w piątek minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Nowe terminy egzaminu maturalnego wpłyną na wydłużenie procesu rekrutacji na studia – informuje MNiSW. Jak zaznacza, do zmienionego harmonogramu matur należy dostosować terminy rekrutacji na studia.

Rekomendacje dotyczą też procedur rekrutacyjnych. Podczas składania przez kandydatów ankiet, kopii dokumentów, czy zdjęć, do minimum powinien być ograniczony bezpośredni kontakt kandydatów z pracownikami uczelni.

W związku z tymi zmianami Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawiło we wtorek rekomendacje dla uczelni, dotyczące rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021.

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/resort-nauki-przedstawil-rekomendacje-dotyczace-rekrutacji-na-rok-2020-2021,176722.html

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *