Sposoby na pewność siebie? Mniej myśl, więcej działaj!

Pewność siebie pojawia się wtedy, kiedy nasze wewnętrzne przekonanie, że czegoś nie potrafimy, zostaje unicestwione przez brutalny fakt, że coś osiągnęliśmy – piszą Katty Kay i Claire Shipman. Oto sposoby na jej podbudowanie.
  1. Szybka porażka. To nie tylko sposób na ekspresowe wzmocnienie pewności siebie, ale też bardzo modna strategia w biznesie. Jak piszą Kay i Shipman, opiera się na założeniu, że lepiej jest sklecić kilka prototypów, szybko wprowadzić je na rynek i sprawdzić, który się przyjmie, a potem wyrzucić resztę. Szybka porażka umożliwia bowiem nieustanne korekty, testowanie, a następnie ekspresowy wybór tego, co naprawdę działa. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że kiedy nie udaje ci się na początku, masz mniej do stracenia. I mniej się tym przejmujesz. Z szybką porażką łatwiej sobie poradzić i przekuć ją w sukces.
    Pewność siebie wykuwa się w działaniu. Wymaga podejmowania wciąż nowych prób, narażania się na ryzyko oraz zmiany naszego myślenia.
  2. W razie wątpliwości, działaj…… czytaj dalej u źródła: https://zwierciadlo.pl/psychologia/523428,1,sposoby-na-pewnosc-siebie-mniej-mysl-wiecej-dzialaj.read?fbclid=IwAR0Wl5gSjs0lxyyzELb04kUgdGp7LAiQ5djxPsHqc1NCy4txTZFS3YR4slE

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *