Styczeń z Eduradą

Witamy serdecznie wszystkich naszych Czytelników. Przypominamy o naszym dziale „dobre praktyki”. Jeśli w Państwa szkole dzieje się coś ważnego, coś, czym warto podzielić się z innymi, proszę nam o tym napisać, a my chętnie opublikujemy artykuł na ten temat.

Poniedziałek zaczynamy artykułem Bogdana Żerkowskiego, w którym autor omawia relację dyrektora szkoły ze związkami zawodowymi. Jakie mają prawa organizacje związkowe? Jakie względem nich uprawnienia ma dyrektor szkoły? – na te i inne pytania odpowiada ekspert Edurady.

Zgodnie z tradycją we wtorek ukaże felieton Wojciecha Turewicza, poświęcony stanom, które większość z nas przeżywa. To zwątpienie, wewnętrzny kryzys. Potrzebny nam wtedy ktoś, kto dostrzeże drzemiący w nas potencjał i pomoże wyjść na prostą.

W środę kontynuujemy zagadnienia związane ze szkolnictwem zawodowym. Tym razem Marek Chęciński omówi zagadnienie związków szkolnictwa zawodowego ze społecznością lokalną. Ze smutkiem trzeba przyznać, że w Polsce jest jeszcze dużo do zrobienia w obszarze szkolnictwa zawodowego, jeśli idzie o pogodzenie interesów uczniów i ich przyszłych pracodawców.

Czwartek upłynie nam pod znakiem rozważań na temat modnej ostatnio komunikacji asertywnej. Nasza znakomita felietonistka Jolanta Lamm, idąc pod prąd, zada pytanie o granicę między tzw. asertywnością a egoizmem.

Tydzień kończymy apelem o pomoc dla syryjskich dzieci. Tekst Michała Kurpińskiego – działacza na rzecz praw człowieka zrobił nam mnie ogromne wrażenie. Myślę, że Państwa także przekona o potrzebie wsparcia Syryjczyków.

Warto zajrzeć także do zakładki ze wzorami dokumentów. Poniżej linki do dokumentów ważnych przed zakończeniem semestru:

http://www.edurada.pl/assets/Uploads/sprawozdanie-wychowawcy-klasy-z-klasyfikacji-rdrocznej-uczniw-wzr.pdf

http://www.edurada.pl/assets/Uploads/Wyniki-klasyfikacji-rdrocznej-wzr.pdf

http://www.edurada.pl/assets/Uploads/Wielospecjalistyczna-ocena-poziomu-funkcjonowania-ucznia.pdf

Życzę przyjemnej lektury

Piotr Ślusarczyk

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *