Styczniowy zawrót głowy

Cztery województwa odpoczywają, pozostałe intensywnie pracują, Edurada dzielnie sekunduje.

Trwają niepokoje i oczekiwania: spadnie śnieg czy nie spadnie? Czy ferie będą białe? Jak długo biel się utrzyma? Czy da się pojeździć na nartach? Myślą o tym głównie szczęściarze z województw, które rozpoczęły już ferie. Edurada jednak pracuje z zaangażowaniem, dotrzymując towarzystwa tym, którzy na ferie jeszcze czekają.

W tym tygodniu rozpoczynamy cykl trzech artykułów, w których nasz ekspert, Robert Ludwiniak, przybliży Państwu zmiany w Karcie Nauczyciela: te, które weszły w życie z początkiem roku i te, które zaczną obowiązywać we wrześniu a nawet za rok. Warto te teksty śledzić: jest to prawo, które dotyczy nas wszystkich, a zmiany dotyczą wielu aspektów nauczycielskiej pracy.

We wtorek znów o życiu dyrektora: wiele piszemy o jego roli lidera, ale na czym ona polega i jak ją realizować? O tym we wtorek. W czwartek zaś kontynuujemy temat współpracy z rodzicami.

W środę debiutuje na naszym portalu Magdalena Graczyk ciekawym artykułem o rewolucji w edukacji. Czy jest możliwa i co jest potrzebne, aby nastąpiła? O tym w środę.

W piątek zaś przypominamy artykuł o asertywności rodzicielskiej. W dobie wysokich oczekiwań wobec mam i tatusiów łatwo zapomnieć, że rodzic też człowiek i ma swoje prawa i potrzeby.

Zapraszamy do lektury, odpoczywającym życzymy wesołej zabawy, a pracującym – owocnego tygodnia!

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *