TYDZIEŃ ZE ZMIANAMI PRAWA OŚWIATOWEGO

Kolejny tydzień „twardych” tematów. Więcej prawa, przepisów i przykładów zastosowania.

Nasze artykuły w zeszłym tygodniu cieszyły się dużym zainteresowaniem czytelników. Mamy nadzieję, że zawartą w nich wiedzę będą Państwo mogli wykorzystać w codziennej pracy. W tym tygodniu – głównie kontynuacje tematów rozpoczętych w ubiegłym, a zatem:

W poniedziałek – wzór dokumentu: arkusz wielospecjalistycznej oceny funkcjonowania ucznia. Artykuł zeszłotygodniowy wyjaśniał, jak ją przygotować, teraz więc pozostaje tylko wypełnić arkusz treścią.

We wtorek po raz ostatni w tym cyklu temat dyrektora – lidera. Trudny tekst, ponieważ prezentuje przykłady antyliderów – dyrektorów, którzy z różnych powodów nie stanęli na wysokości zadania. A że lepiej uczyć się na cudzych, niż własnych błędach – zapraszamy do lektury.

W środę kontynuujemy temat nadzoru pedagogicznego piórem Anny Borowej, zaś w czwartek – Haliny Szymańskiej. Nieco inne spojrzenia, ważne uwagi. Polecamy.  

W piątek przypominamy kolejny artykuł Anny Polak – tym razem dotyczący zachowań agresywnych u dzieci i przyczyn, które za nimi stoją. Ważny i niestety nieustająco aktualny temat.

Po tygodniu złotej polskiej jesieni przed nami tydzień nieco chłodniejszy, bardziej pochmurny, bardziej październikowy – doskonały do czytania Edurady!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *