Z miłości do oświaty

W sobotę obchodziliśmy Walentynki – święto zakochanych. Zobaczcie Państwo, co z miłości do oświaty przygotowali dla Państwa nasi autorzy.

Nowy lutowy tydzień w Eduradzie jak zwykle pełen fantastycznych, inspirujących i ciekawych tekstów. Nasi autorzy lubią tematy, o których piszą – mamy nadzieję, że widać to w każdej linijce.

W poniedziałek kontynuujemy dwugłos na temat Edukacyjnej Wartości Dodanej – tym razem przemyśleniami na ten temat podzieli się z Państwem kolejna nasza doświadczona trenerka, Maria Stawska. Warto przeczytać, aby docenić wartość i znaczenie EWD dla szkoły, dla ucznia i dla rodzica.

We wtorek Wojciech Turewicz poruszy temat, który jest mi niezwykle bliski: temat entuzjazmu i jego wpływu na naszą pracę. Czy entuzjazm wobec wykonywanych zadań jest w pracy konieczny? Czy pracodawca ma wpływ na entuzjazm pracowników? Czy można wymagać entuzjazmu – a z drugiej strony, czy da się pracować bez niego? Polecam z całego serca ten niezwykle interesujący i prowokujący do dyskusji felieton.

W środę, z okazji nadchodzącego Dnia Języka Ojczystego, polecam artykuł Izabeli Nowackiej o współczesnej polszczyźnie. Nasz język zmienia się, czy tego chcemy czy nie. To dobrze – język to żywy organizm i trudno oczekiwać, że będziemy dziś mówić tak samo, jak nasi sarmaccy przodkowie… Nie zawsze jednak zmiany idą w dobrym kierunku, a jako nauczyciele i rodzice możemy mieć wpływ na to, jak mówią nasze dzieci… Zachęcam do lektury i dyskusji.

W czwartek druga część artykułu Anny Polak o technikach socjoterapeutycznych, które mogą w swojej pracy wykorzystywać również nauczyciele. Z Państwa komentarzy wynika, że również rodzice zainteresowali się metodami proponowanymi przez autorkę – zachęcam zatem do lektury ciągu dalszego, ku obopólnej korzyści uczniów i nauczycieli, dzieci i rodziców.

W piątek zaś jak zwykle zapraszamy rodziców – tym razem zapraszamy do gry! Jako wielbicielka gier planszowych nie mogę się doczekać tego artykułu, jak też Państwa komentarzy. Czy gracie z dziećmi w planszówki? Może podpowiecie Państwo ciekawe tytuły? Bożena Brzozowska w swoim artykule pokazuje liczne korzyści z grania w gry planszowe: rozwojowe, pedagogiczne, edukacyjne, ale również rodzinne. Ciekawy temat, ciekawy tekst, zajrzyjcie koniecznie!

Życzę przyjemnej lektury i spokojnego tygodnia z Eduradą!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *