Zaproszenie do współpracy z nowym czasopismem O!

Czasopismo O! Inspirujemy Wspieramy Motywujemy jest kwartalnikiem warszawskich Placówek Wsparcia Dziennego stanowiącym platformę wymiany informacji, myśli, idei i koncepcji z tego środowiska. Projekt finansowany jest ze środków m.st. Warszawy, a jego Wydawcą jest Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”, miejska jednostka zajmująca się pomocą rodzinie. Czasopismo jest wydawnictwem bezpłatnym.

Czasopismo będzie porusza tematy związane z szeroką pojętą pracą z beneficjentami (dzieci, młodzież, młodzi dorośli oraz rodziny), współpraca między instytucjami pomocowymi, warsztat pracy „pomagacza”, dobre praktyki i autorskie, innowacyjne programy i metody pracy, inspiracje praktyczne i teoretyczne zarówno z kraju, jak i zza granicy.

Kwartalnik kierowany jest głównie do:

  • specjalistów pracujących z dziećmi, rodzinami i środowiskiem lokalnym w ramach placówek wsparcia dziennego
  • pracowników instytucji publicznych i organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą społeczną
  • pracowników instytucji współpracujących z placówkami wsparcia dziennego jak instytucje kultury, szkoły i uczelnie

Zapraszamy do współpracy!

Kontakt:

Agata Koczowska, instruktor ds. kulturalno-oświatowych, redaktor merytoryczny

e-mail: a.koczowska@rodzinnawarszawa.pl

telefon: +48 695 289 815

 

Kwartalnik Warszawskich Placówek Wsparcia Dziennego O! Inspirujemy Wspieramy Motywujemy

MERYTORYKA

Opis czasopisma: Czasopismo O! jest kwartalnikiem warszawskich Placówek Wsparcia Dziennego stanowiącym platformę wymiany informacji, myśli, idei i koncepcji z tego środowiska. Projekt finansowany jest ze środków m.st. Warszawy, a jego Wydawcą jest Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”. Czasopismo jest wydawnictwem bezpłatnym.

O Wydawcy: Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” jest jednostką budżetową m.st. Warszawy prowadzącą kompleksową działalność na rzecz wspierania rodzin w tym: 9 placówek wsparcia dziennego (6-18 lat), kluby malucha (0-6 lat) i seniora, warsztaty dla rodzin oraz szkolenia dla specjalistów.

Grupa docelowa: specjaliści pracujący z dziećmi, rodzinami i środowiskiem lokalnym w ramach placówek wsparcia dziennego, praktycy z różnym stażem (od roku do nawet 20-30 lat pracy w zawodzie)

Tematyka: szeroko pojęta praca z beneficjentami (dzieci, młodzież, młodzi dorośli oraz rodziny), współpraca między instytucjami pomocowymi, warsztat pracy „pomagacza”, dobre praktyki i autorskie, innowacyjne programy i metody pracy, inspiracje praktyczne i teoretyczne

Typ czasopisma: kwartalnik specjalistyczny

Zakres tematyczny artykułów:

  • Opisy nowatorskich, ciekawych, mało znanych, a istotnych programów pomocowych, rozwiązań systemowych, metod pracy wspierających rodziny z kraju i ze świata
  • Opisy koncepcji teoretycznych psychologicznych i pedagogicznych z implikacjami praktycznymi dotyczących wspierania rodziny i pracy ze społecznością lokalną
  • Opisy badań ilościowych i/lub jakościowych oraz studiów przypadków dotyczących programów pomocowych, polityki społecznej, profilaktyki: psychologicznych, pedagogicznych, psychologicznych, neuronauk
  • Opisy ciekawych i inspirujących projektów społecznych wraz z ewaluacją
  • Fragmenty prac badawczych oraz prac badawczych zarówno naukowców o uznanej pozycji, jak i wybijających się studentów
  • Merytoryczne i konstruktywnie krytyczne wypowiedzi na temat istniejących w Polsce rozwiązań prawnych czy uwarunkowań wraz z propozycjami zmian czy udoskonaleń
  • oraz inne zaproponowane przez autorów i zaakceptowane przez Wydawcę, zgodne z działalnością statutową Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”

 

WYTYCZNE FORMALNE

  • Materiały tekstowe i fotograficzne przekazywane do publikacji w czasopiśmie O! udostępniane są Wydawcy i m.st. Warszawie przez Autorów na zasadzie licencji niewyłącznej, która umożliwia im dalsze korzystanie z przesłanych materiałów, a także udzielanie prawa do ich wykorzystania innym podmiotom. Przekazanie materiałów na dowolnym nośniku (pocztą lub na nośniku elektronicznym) jest równoznaczne ze zrzeczeniem się prawa do wynagrodzenia za udzielenie licencji niewyłącznej na korzystanie z tych materiałów – utworów.
  • Autor przesyłający materiał ilustracyjny musi posiadać do niego prawa autorskie lub pisemną zgodę jego twórcy na jego wykorzystanie w publikacji, chyba że fotografie czy materiały pochodzą z wolnych zasobów Internetu (np. na licencji Creative Commons). Zawsze prosimy o podanie źródła pochodzenia i autora materiałów ilustracyjnych.
  • Przygotowanie tekstu:
  1. Teksty powinny być przygotowane w języku polskim (w wyjątkowych przypadkach w języku angielskim), zawierać proponowany przez Autora tytuł i śródtytuły (Wydawca zastrzega sobie prawo wprowadzanie korekt w razie potrzeby w porozumieniu z Autorem).
  2. Objętość artykułu powinna się mieścić w przedziale 5500-11500 znaków ze spacjami (ok. 4 stron w edytorze tekstowym); bez dodatkowego formatowania, ozdobników czy kolorów.
  3. Czcionka: Times New Roman, rozmiar czcionki 12, interlinia 1,5.
  4. Format pliku tekstowego: doc., docx lub rtf.
  5. Ilustracje muszą zostać załączone jako odrębne pliki w formatach JPEG, TIFF, PNG (rozdzielczość 300 DPI). Wydawca zachęca do dołączania swoich materiałów fotograficznych i graficznych.
  6. Tabele (ponumerowane, z tytułami) nie powinny być dodatkowo formatowane – prosimy nie dodawać ozdób, zmieniać koloru tła czy czcionki. W wyjątkowych przypadkach, po uzgodnieniu z Wydawcą, można przesłać surowe dane do opracowania.
  7. Przypisy i bibliografia (jeśli tekst ma charakter naukowy lub wymaga odwołań bibliograficznych) powinny być przygotowane zgodnie z wzorem zawartym w opublikowanych na stronie Wydawcy wytycznych.

 

Kontakt z Redakcją:

Agata Koczowska

a.koczowska@rodzinnawarszawa.pl

+48 695 289 815

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *