Żegnamy wakacje

Przed nami słodko-gorzki tydzień: ostatni tydzień wakacji, dla wielu pierwszy tydzień spotkań w szkole na posiedzeniach Rady Pedagogicznej.

To zazwyczaj bardzo specyficzny czas: z jednej strony w kalendarzu jeszcze sierpień, za oknem słońce i upał, wakacyjne walizki jeszcze nie zdążyły się zakurzyć. Z drugiej – pierwsze spotkania z koleżankami i kolegami w murach szkoły, pierwsze poważne dyskusje na temat organizacji roku szkolnego, podziału zadań… Na twarzach jeszcze relaks i opalenizna, ale w głowach już poważne obowiązki. Mamy nadzieję, że w tym ostatnim tygodniu uda się Państwu zażyć jeszcze nieco odpoczynku przed poniedziałkowym spotkaniem z uczniami!

Tymczasem Edurada – tak jak Państwo – już w pełnej gotowości do podjęcia obowiązków. Mamy dla Was w tym tygodniu nowe, ważne teksty na nowy rok szkolny.

Już dziś zapraszamy do lektury tekstuy Bogdana Żerkowskiego na temat organizacji nowego roku szkolnego. Przypomni on Państwu, jakie zadania stoją przed Radą Pedagogiczną i dyrektorem szkoły, aby nowy rok upłynął im spokojnie i zgodnie z prawem.

We wtorek i czwartek artykuły o podobniej treści – dotyczące cech i charakterystyki dobrego przywódcy, lidera, dyrektora… Tekst wtorkowy zwraca uwagę głównie na cechy pracodawcy/kierownika, czwartkowy – na cechy przywódcy i lidera w szerszym znaczeniu. Do poczytania nie tylko dla potencjalnych dyrektorów, ale dla wszystkich nauczycieli, wychowawców, osób pracujących z innymi ludźmi – co robić, aby nas słuchano i chciano za nami podążać?

W środę pierwsza część tekstu o przewrotnym tytule „Wychowanie do sukcesu”. Z jednej strony sukces to słowo odmieniane współcześnie przez wszystkie przypadki w szkole, w domu i w pracy. Z drugiej – czy na pewno dobrze je rozumiemy? Czy „wychowując do sukcesu” nie robimy dzieciom krzywdy? Jak sprawić, aby nasi podopieczni byli ambitni, a jednocześnie cenili pracę i wysiłek? O tym w tym i kolejnym tygodniu Izabela Nowacka.

W piątek wreszcie tekst dla rodziców o przygotowaniu do nowego roku szkolnego: jak wspierać dzieci i młodzież w codziennych szkolnych wysiłkach?

 

Mamy nadzieję, że zainteresują Państwa nasze propozycje. Nieustająco zachęcamy do kontaktu, jeśli chcieliby Państwo na naszych łamach o czymś przeczytać. Życzymy spokojnego, dobrego tygodnia, oraz entuzjazmu do pracy!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *